U16: újabb lépés a cél felé

2019-05-02 21:09

Fölényes diadalt aratott a Honvéd-MFA együttese

Az elmúlt rövid időszakban immár negyedik alkalommal találkoztak egymással a Budapest Honvéd és a Ferencváros csapatai. Ráadásul eddig nem panaszkodhattunk, hiszen mind NB I-es csapatunk, mind az U19-es, valamint az U17-es együttes is sikerrel vette a zöld-fehér akadályt.

A mérkőzés előtt mi az élen, a ferencvárosiak a 4. helyen álltak a tabellán. Egyből támadólag léptünk fel, aminek az lett az eredménye, hogy gyorsan, alig 3 percnyi játék után a csapatkapitányunk, Nyitrai Bence góljával megszereztük a vezetést. Később alábbhagyott a lendület, ezzel jöttek a hibák is. Bár nagy helyzetet nem sikerült a vendégeknek kialakítani, de a szellős középpályás védekezésünknek köszönhetően nagyon magabiztosan verekedték át magukat a középpályás sorunkon, aminek meg is ittuk a levét a 35. percben. Kommunikációs hiba és a meg nem értés vezetett a Fradi egyenlítő góljához.

A szünetben Nagy Mihály edző kettőt cserélt, Németh Dániel és Szabó Bence érkezett, Kovács Viktor valamint Keresztes Noel helyett. Ennek is betudható, hogy feljavult a játékunk, és különösen a jobb oldalon vezetett akcióink jelentettek gólveszélyt. A mezőny legjobbja és a meccs hőse is egyben, a jobbhátvédünk, a korosztályos válogatott Varga Gergő volt, aki a három gólpassz mellett kiharcolt egy tizenegyest, emellett pedig minden felfutása és középre adott labdája gólveszélyt jelentett a vendégek kapujára. De nem sokkal maradt el tőle a szintén korosztályos válogatott Németh Dániel, illetve Kerezsi Zalán, s igazából az egész csapat parádésan futballozott a második játékrészben. A tortára a habot Bartha Botond egy nagyszerű helyezkedéssel és látványos góllal tette fel.

Nagy Mihály együttese a második félidőben mutatott remek teljesítménnyel ilyen arányban is megérdemelten nyert, és közelebb került az áhított céljához. Győzelmünkkel tovább tartjuk előnyünket az MTK Budapest előtt, csapatunk négy fordulóval a bajnokság vége előtt nyolc ponttal vezet az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó MTK előtt.

A két gárda csúcsrangadójára május 8.-án, szerdán 15 órakor kerül sor Agárdon.

(M. J.)

U16-OS BAJNOKSÁG, 23. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–Ferencvárosi TC 5–1 (1–1)

Honvéd-MFA utánpótlásközpont

Vezette: Fehérvári Patrik (Toplásznki Sz., Keresztes X.)

Gólszerző: Németh D. 2, Nyitrai, Kerezsi, Bartha, ill. Gera Z.

Honvéd: Salka – Varga G, Török K, Zsigmond, Benczeleitner – Kovács V. (Szabó B., a szünetben), Nyitrai (Pekár, 67.) – Bartha – Kozma (Kerezsi, 53.), Keresztes (Németh D., a szünetben), Benkő (Horváth D. 75.)

Vezetődző: Nagy Mihály

Gólok

3. perc: Benkő húzott el a bal oldalon, az alapvonalról középre játszotta a labdát, amely az egyik védő lábáról Nyitrai Bence elé pattant, csapatkapitányunk pedig a félmagas labdát 3 méterről úgy lőtte a kapuba, hogy a védő már csak beljebb tudta segíteni. 1–0

35. perc: A felezővonalnál, két védőnk nem értette meg egymást, a Fradi támadója, Damir Redzis elvitte a labdát, baloldalról a kapu elé ívelte, az érkező Gera Zalán pedig 14 méterről, Salka Olivér fölött a léc alá fejelte.1–1

52. perc: Varga Gergő 40 méteres keresztlabdáját Németh Dániel átvette és ballal 8 méterről lőtte a kapuba. 2–1

56. perc: Varga ezúttal egyedül próbálkozott, betört a tizenhatoson belülre, ahol buktatták, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt! A büntetőt Németh Dániel hatalmas erővel lőtte kapura, a labda a felső lécet érintve jutott a hálóba. 3–1

58. perc: Bartha Botond passzolta ki a jobb oldalra a felfutó Varga Gergőnek a labdát. jobbhátvédünk az ötös magasságában egyből középre lőtte a labdát, a kapu elé berobbanó Kerezsi Zalán pedig védőjét megelőzve, 6 méterről lőtte a kapuba. 4–1

75. perc: Ismét a jobbhátvédünk volt a főszereplő, Varga Gergő ezúttal az alapvonalról okosan visszapasszolta a hosszú oldalra a labdát, amely a lábak között elsuhanva, Bartha Botond elé került, irányítónk pedig nem sokat gondolkodott, egyből a léc alá bombázott. 5–1

Nagy Mihály: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, korán gólt szereztünk, utána sorba jöttek a lehetőségek, amelyekből viszont nem sikerült gólt lőni. Alig telt el félóra, amikor a semmiből kaptunk egy gólt, nem volt előzménye, majd a második félidőben cserejátékosaink nagyon jól szálltak be, utána simává vált a mérkőzés, könnyedén döntöttük el a találkozót. Eleve úgy kezdtük a meccset, hogy a fáradtabb játékosokkal kezdtünk, aztán a frissebb emberek jöttek, akik kevesebbet játszottak mostanában, és ők elég komoly lendületet vittek a csapatba. Van még négy mérkőzésünk, köztük két rangadó idegenben, az MTK és a Felcsút ellen, itthon pedig az Illés Akadémia és a Győr ellen játszunk. Vezetünk és minden meccset mindig meg akarunk nyerni, aztán majd meglátjuk, hogy sikerül.