Huszonkétszeres korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

U19: izgalmas lett a vége

2019-04-30 10:15

2–1 nyert a Honvéd-MFA a Fradi otthonában

Amíg nálunk Temesvári Attila, Hajnal Gergely, Komiszár Kristóf és Szendrei Norbert hiányzott, addig a Ferencváros megerősítette a csapatát, hiszen az első keret tagjai közül Szerető Krisztofer, Csonka András, Novák Zsombor (ők pályára is léptek ebben a szezonban a bajnok Ferencvárosban), valamint Könczey Márk és Ramadan Ammar is szerepelt a rangadón.

Szeles, borongós időben kezdődött a találkozó, amelyen a hazaiak léptek fel támadólag, a 11. percben Novák Zsombor két védőnk között középre passzolt labdáját Szerető Krisztofer lőtte fölé. Az első negyedórában enyhe hazai fölény jellemezte a játékot, ezt követően aztán szép fokozatosan jöttünk fel, és átvettük az irányítást. Jó volt az iram és a játékra sem lehetett panaszunk. A 27. percben Markos Marcell fejelte kapura a labdát, amely a kapuban kötött ki, de sajnos Zvara Levente lesen állt, így a gólt érvénytelenítette a játékvezető. A 31. percben nem érdemtelenül szereztünk vezetést Tóth Roland révén, aki egy remekül eltalált lövéssel vette be Bánki Márton kapuját. A gól után is folytattuk addigi játékunkat, s egygólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.

A második játékrészt jól kezdtük, az 50. percben, Tóth Roland 12 méterről, kapásból lőtt alig fölé, majd a 61. és a 62. percben is kapufát lőttünk, előbb Szeles Patrik, majd Cipf Dominik találta el a felső lécet. A 72. percben, végig kiválóan játszó László Dávid adott gólpasszt Irimiás Gergőnek, s úgy tűnt, nyugodtan lehetünk a végén, de egy védelmi hibából Novák Zsombor szépített. A négyperces hosszabbítás alatt kellemetlen pillanatokat éltünk át, az utolsó másodpercekben a csereként beállt Papp Marcell került ziccerbe, de az ötös sarkából ellőt labdát centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot – nagyot sóhajtottunk, kiélezett küzdelemben hoztuk el a három pontot.

(M. J.)

U19-ES BAJNOKSÁG, 23. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Budapest Honvéd-MFA 1–2 (0–1)

Népliget

Vezette: Sándor Csaba (Kertész Cs., Gárdonyi Sz.)

Gólszerző: Novák Zs., ill. Tóth R., Irimiás

Honvéd: Takács J. – László D. (Király O., 77.), Szeles, Borovsky (Adayilo, 70.), Juhász Zs, Cipf (Tóth P., 86.), Markos, Csörgő, Tóth R. (Szabó A., 77.), Irimiás (Kóródi, 86.), Zvara

Vezetődző: Simon Miklós

GÓL

31. perc: jobb oldali Honvéd-szöglet után visszakerült a labda a jobb oldalra Tóth Rolandhoz, védőnk befelé húzott, elvitte egy hazai hátvéd mellett, majd két lépés után 18 méterről ballal a jobbösszekötő helyéről lőtte a labdát a kapus felett a léc alá. 0–1

72. perc: László Dávid kapta a labdát a jobb oldalon, az alapvonal közeléből két csel után középre gurított, Irimiás Gergő pedig becsúszva előbb érte el a labdát mint a hazai védő, s így négy méterről a kapuba spiccelte a labdát. 0–2

88. perc: egy védelmi hiba után egyenlített az FTC. Markos Marcell és Takács János egymásra várt, vetődő kapusunkról kijött a labda, amely  Novák Zsombor elé került, akinek nem okozott gondot, hogy 17 méterről az üres kapuba passzolja a labdát. 1–2

Simon Miklós: – Rangadót játszottunk, főleg úgy, hogy hogy nagyon erős összeállításban lépett pályára ellenünk a Fradi. Ennek ellenére, és azok után, hogy egy hét alatt öt meccset játszottunk, sokkal többet kaptam a csapattól, mint amit vártam. Óriási szívünk volt, küzdöttünk, száz százalékosan betartottak mindent a játékosok, amiről beszéltünk, végig úgy éreztem, hogy esélye sincs a Fradinak. Nemcsak győzni, de még gólt lőni sem. Helyenként szép és jó támadásokat vezetve futballoztunk, de egy apró dekoncentráltság miatt kaptunk egy gólt, és utána sikerült felhozni a zöld-fehéreket, akik két óriási helyzetet dolgoztak és hagytak ki. Így aztán majdnem ikszes meccset csináltunk, ebből tanulnunk kell, remélem, ez figyelmeztető jel volt a srácoknak.