Huszonkétszeres korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

A végére kisütött a nap

2019-04-22 19:34

Fölényes győzelemmel bronzérmes a Honvéd

A Budapest Honvéd-MFA együttese a mai napon a 3. helyért küzdött az izraeli Maccabi Petah Tikva csapatával. Az izraeliek az első félidő végén szerezték meg a vezetést Joulani góljával (0–1). A szünet után a játék szinte csak az izraeliek térfelén folyt, egy kapufáról kipattanó labdával Varga talált a Maccabi kapujába, így sikerült kiegyenlíteni (1–1). A 62. percben a kapu előtti kavarodásban Benczenleitner meglátta a helyet és középről csavarta be a labdát a kapus mellett, ezzel megszerezte a vezetést a Honvéd (2–1). Alig két percre rá Benkő talált az izraeliek kapujába, ezzel tovább növelve a Honvéd előnyét (3–1). A 70. percben Benczenleitner megszerezte második gólját a találkozón, ezzel kialakítva a végeredményt (4–1). A Budapest Honvéd-MFA tehát a VIII. Honvéd-kupán fölényes, 4–1-es győzelemmel a 3. helyen zárt.

Bp. Honvéd-MFA–Maccabi Petah Tikva 4–1 (0–1)

Gólszerzők: Joulani (38.), ill. Varga G. (44.), Benczenleitner (62., 70.), Benkő (64.)

Maccabi Petah Tikva

Anbary – Zakay, Nulman, Abuhav Shafiki – Heskeyahu, Saranga, Altoury, Joulani, – Bader, Zin

Bp. Honvéd-MFA

Salka – Varga, Pekár, Kárász, Benczenleitner – Nyitrai, Bartha, Kovács – Kozma – Németh, Kerezsi

Az ötödik helyért zajló Sparta Rotterdam–SK Sturm Graz mérkőzés első félidejében többé-kevésbé kiegyenlített játék folyt, mind a két kapu előtt adódtak helyzetek, de gólokat nem láthattunk. A második félidő első percében Emegha góljával megszerezte a vezetést a Sparta Rotterdam csapata (1–0). De szinte azonnal jött is az osztrák kontra, Paunescu a félpályától iramodott a holland térfél felé, a kapus kijött, a védelem pedig elkésett, így az osztrák játékos gond nélkül gurította a labdát a Rotterdam kapujába (1–1). A következő percekben a Sparta többször is próbálkozott, de csak a 66. percben sikerült ismét megszerezniük újra a vezetést, mégpedig Martha góljával, aki középről talált a Graz kapujába (2–1). Az állás a továbbiakban nem változott, így az ötödik helyet a Sparta Rotterdam szerezte meg.

Sparta Rotterdam–SK Sturm Graz (0–0) 2–1

Gólszerző: Emegha (41.), Martha (66.) ill. Paunescu (43.)