A dobogóért szállunk harcba holnap

2019-04-21 19:51

Crvena Zvezda–Sampdoria döntő lesz a VIII. Honvéd-kupán

Az A csoport utolsó mérkőzésén a Maccabi Petah Tikva küzdött meg az FK Cvena Zvezda csapatával. A Zvezda a tizedik percben Petrovic góljával megszerezte a vezetést (0–1). A 20. percben az izraeli játékos, Matuk került helyzetbe az ötösnél, de a kapu fölé lőtt. A 26. percben a Zvezda Knezevic találatával tovább növelte előnyét (0–2). A 35. percben Petrovic megszerezte második találatát, ezzel háromra növelve a szerb csapat előnyét. A második félidő már újabb találatot nem hozott, így maradt a végeredmény 0–3. Így a szerb csapat jutott a döntőbe.

Maccabi Petah Tikva–FK Crvena Zvezda (0–3) 0–3

Gólszerző: Petrovic (10., 35.), Knezevic (26.)

Maccabi Petah Tikva

Nir – Zakay, Bader, Fuchs, Nulman – Matuk, Abuhav, Beker, Shafiki – Saranga, Altoury

FK Crvena Zvezda

Lukic – Zivanovic, Ikanovic, Petrovic, Djuric – Curic, Knezevic, J. Mituljikic – Lazetic, N. Mituljikic, Petrovic

Az A csoport végeredménye:

1. FK Crvena Zvezda      2-0-0

2. Maccabi Petah Tikva 1-0-1

3. Sparta Rotterdam       0-0-2

A B csoport utolsó összecsapása a Sturm Graz–UC Sampdoria mérkőzés volt. A hetedik percben a Graz került helyzetbe, de Weiler szabadrúgása a kapufát találta el. A Sampdoria játékosa, Prrocka próbálkozott messziről, de a labda elgurult a kapu mellett. A 13. percben az olasz csapat megszerezte a vezetést Malagrida találatával, aki szinte rögtön duplázott is, az osztrák kapus még éppen beleért, de nem tudta kiütni a labdát (0–2). Ezután az olaszok igazi gólzáporral árasztották el a Sturm Graz csapatát, a 20. percben Pedicillo, a 24. percben pedig Vigliani talált Köhle kapujába (0–4). A szünet után az osztrákok látszólag összeszedettebben futballoztak és Lemmerer góljával sikerült is szépíteni (1–4). De az olasz csapat láthatóan erősebb volt, a 69. percben előbb egy gyönyörű védést láthattunk Köhlétől, de a kapu előtti kavarodásból Vigliani felé pattant a labda, aki megszerezte második találatát a mérkőzésen és ezzel kialakította a végeredményt (1–5). Ezzel eldőlt, hogy a Sampdoria lesz a Crvena Zvezda ellenfele a holnapi fináléban.

SK Sturm Graz–UC Sampdoria 1–5 (0–4)

Gólszerző: Lemmerer (51.), ill. Malagrida (13., 17.), Pedicillo (20.), Vigliani (24., 69.)