Huszonkétszeres korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

Kiütéses MFA siker

2019-04-19 19:37

Elkezdődött a VIII. Honvéd-kupa

A VIII. Honvéd-kupa nyitómérkőzését a Sparta Rotterdam játszotta a Maccabi Petah Tikva ellen. A mai játéknap második mérkőzése a Bp. Honvéd-MFA–SK Sturm Graz találkozó volt.

A Honvéd-MFA csapata már az eső félidőben uralta a pályát, Benkő befelé cselezett és a labdát az osztrák kapu bal alsó sarkába lőtte a mérkőzés 7. percében (1–0). Ezzel beállította a félidei eredményt. A második játékrészben veszélybe került az MFA kapuja, Paunescu került helyzetbe, de Boros remekül hárított. A 47. percben Kozma szélről érkező beadását Németh Dani lőtte kapura (2–0). Bartha Botit buktatták, a büntetőt Németh értékesítette (56.) (3–0). Kozma nyugodtan vezette a labdát Köhle kapujába, aki nem tudta védeni (64.) (4–0). Hajas talált az osztrák kapuba (5–0) majd a mérkőzés utolsó pillanatában Kozma megszerezte második gólját a találkozón, ezzel kialakítva a végeredményt, amely így Budapest Honvéd-MFA–SK Sturm Graz 6–0.

Nagy Mihály vezetőedző így értékelte az összecsapást: "Azt gondolom, hogy elég jól fel tudtunk készülni erre a mérkőzésre, a csapatnak nem volt igazi gyenge pontja, rendkívül motiváltan játszottak a játékosok, nagyon harcosan, nagyon fegyelmezetten futballoztak. Külön szeretném kiemelni, hogy akik csereként kaptak lehetőséget, ők külön tudtak hozzátenni a játékhoz, kiválóan szálltak be és helyettesítették a kezdő játékosokat. Úgy gondolom, hogy a játékunk fényében mindenképpen megérdemelten nyertünk."

Budapest Honvéd-MFA–SK Sturm Graz 6–0 (1–0)

Gólszerző: Benkő (7.), Németh D. (47., 56.), Kozma (64., 80.), Hajas (77.)

Budapest Honvéd-MFA

Boros – Varga, Zsigmond, Török, Benczenleitner – Nyitrai, Bartha, Kovács – Benkő – Németh, Kerezsi

SK Sturm Graz

Köhle – Seifried, Janetzko, Ostermann, Pegam – Palic, Lenhard, Moser, Weiler – Lemmerer, Paunescu

A büntetőpárbaj végeredménye: 1–3

A mérkőzés elején kiegynelített mezőnyjáték folyt, mind a két oldalon adódtak helyzetek, de mégis a Maccabi Petah Tikva szerezte meg a vezetést Bader góljával a 7. percben (0–1), mellyel beállította a találkozó végeredményét.

Sparta Rotterdam–Maccabi Petah Tikva 0–1 (0–1)

Gólszerző: Bader (7.)