U16: Kétgólos siker

2019-03-26 08:16

Küzdelmes mérkőzésen győzött a Honvéd-MFA együttese

Nem volt kicsi a tét a szombati ETO FC Győr–Budapest Honvéd-MFA mérkőzésen. Mi nagy csatában vagyunk az MTK-val a bajnoki címért, a hazaiak pedig a DVTK-val harcolnak a kiesés elkerülése ellen. Csapatunkból Bartha Botond és Nikitscher Gergő még sérült, a többiekre viszont már számíthatott Nagy Mihály vezetőedző.

Remek időben kezdődött a meccs, csak a pálya talaja hagyott kívánni valót maga után. Ezért nehezen alakult ki folyamatos futball, ami főleg a mi játékunkat nehezítette. Sok volt a helyezkedési hiba, a passzok sem mindig sikerültek, kapkodtunk. Viszont hihetetlen alázattal állt a csapat a meccshez, aminek az eredménye közel félóra elteltével, a néhány perce beálló Németh Dániel klasszis gólja volt. A vezető gól megnyugtatta az együttest, és egy Kozma Bence, Kerezsi Zalán összjáték után az utóbbi szép gólja eldöntötte a meccset.

A második félidőben már jól játszottunk, helyzeteink voltak, sajnos ezek azokban kimaradtak. A Győr persze a második félidőben sem adta fel, letámadott, a felívelt labdák és a pontrúgások is veszélyesek voltak. Az előny megtartásához Boros Roland nagy védésére is szükség volt a 66. percben, amikor hihetetlen bravúrral ütötte szögletre Mayer Máté 19 méteres, a bal felső sarokba tartó szabadrúgását.

(M. J.)

U16-OS BAJNOKSÁG, 21. FORDULÓ

ETO FC Győr–Budapest Honvéd-MFA 0–2 (0–2)

Győr, ETO Park

Vezette: György István (Jurák, Katona)

Gólszerző: Németh D. (36.), Kerezsi (43.)

Honvéd: Boros – Varga G. (Hajas, 46,), Török K,, Zsigmond, Benczeleitner – Kovács V. – Kárász, Nyitrai (Letenyei, 89.) – Kozma (Páll Zs., 75.), Benkő L. (Németh D. 34.), Kerezsi (Horváth D.75.)

Vezetőedző: Nagy Mihály

Gólok

36. perc: Németh Dániel kapott labdát a hazai tizenhatos közelében, néhány perce pályán lévő pályán csatárunk 4 hazai védőt cselezett ki, majd szemben a kapuval, 15 méterről a kapu bal oldalába bombázott. Klasszis megoldás volt! 0–1

39. perc: Kozma Bence fejelte Kerezsi Zalánnak a labdát, korosztályos válogatott játékosunk két lépés után, a balösszekötő helyéről, 14 méterről lőtt a bal alsó sarokba. 0–2

Nagy Mihály: – A mérkőzéstől azt kaptuk, amit vártunk, egy borzasztó agresszív, a kiesés ellen küzdő csapat volt az ellenfelünk. Biztosak voltunk benne, hogy rettentő nehéz meccs lesz, így is történt. Rengeteg párharc, felívelt labda, s emellé borzasztóan rossz minőségű pálya, úgyhogy nehéz volt futballozni. Nem is tudtuk játszani a saját játékunkat, de erre is felkészültünk, és ennek is köszönhető, hogy biztosan hoztuk a meccset, akár több góllal is nyerhettünk volna.  Elkövettünk ugyan több hibát, amiből adódott egy-két meleg helyzet a kapunk előtt, de ezek mind beívelt, lecsorgó, labdákból, valamint szögletek utáni kavarodásból adódtak, szóval igazi gólhelyzet nélkül játszotta le a hazai csapat a mérkőzést. Noha az eredmény és a gólszerzők is megegyeznek a Fradi ellenivel, másabb volt a meccs, mert bár a két rivális stílusa hasonló volt, a Ferencváros többet próbált futballozni, igaz, azon a pályán lehetett is. Szeretném megdicsérni a csapatot, hogy átérezte a találkozó fontosságát, és hihetetlen szívvel, akarással, valamint hozzáállással hozta le ezt a cseppet sem könnyű találkozót.