Győzelem a rangadón

2019-03-19 10:08

Nyert és ezzel előzött az U19-es csapat

Rangadóra készültünk, hiszen a dobogó második fokán álló Debrecent fogadta a harmadik Honvéd a 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen. Jól kezdtünk, egyből támadólag léptünk fel, nem egy esetben csak szabálytalanság árán tudta a vendégegyüttes megakadályozni támadásainkat. Ennek elsősorban László Dávid itta meg a levét, akit többször csak durván tudtak csak szerelni. Fölényben játszottunk, ami a 16. percben góllá is érett, Cipf Dominik remek egyéni megmozdulásának következében. A gól után továbbra is támadásban maradtunk, helyzeteket dolgoztunk ki, többet birtokoltuk a labdát, miközben a vendégek, csak elvétve jutottak el a tizenhatosunkig

A szünetben Hajnal Gergely érkezett Cipf Dominik helyett, ezzel felgyorsítottuk a jobb oldali játékunkat, ami jól is működött, majd egy jobb oldali akciót követően Hajnal visszapasszolt labdáját Zvara Levente lőtte a léc alá. Ezután a DVSC mindegy minden alapon elkezdett focizni, és a cserejátékos Barna góljával sikerült szépíteni. Az utolsó 20 perc igazán izgalmasra sikeredett, a 75. percben Barna Viktor egyedül tört kapura, de lövését Takács János óriási bravúrral lábbal mentette. Védelmünk ezt leszámítva remekül zárt, több gólveszélyes kontrát vezettünk, s végül sikerült megtartanunk az előnyt, így megszerezni a három pontot.

Győzelmével az U19-es csapat megelőzte a Debrecent, s már a második helyen áll a tabellán.

(M. J.)

U19-ES BAJNOKSÁG, 22. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–DVSC-DLA 2–1 (1–0)

Honvéd-MFA utánpótlásközpont

Vezette: Szappanyos Szabolcs (Petrovics, Antal)

Gólszerző: Cipf (16.), Zvara (58.), ill. Barna V. (69.)

Honvéd: Takács J. – László D, Temesvári, Darabont, Szeles (Tóth R. 61.), Borovsky (Adayilo 70.), Juhász Zs. (Csörgő 77.), Cipf (Hajnal, a szünetben), Markos, Irimiás (Komiszár 70.), Zvara

Vezetőedző: Simon Miklós

Gólok

16. perc: Cipf Dominik vezette keresztbe a labdát a tizenhatos előterében, közben három védőt is becsapott, majd középről, 16 méterről, ballal a felső sarokba bombázott. 1–0

59. perc: Hajnal Gergely a jobb oldalon az alapvonalig vezette a labdát, melyet a kapu elé passzolt vissza, és a remekül érkező csapatkapitányunk, Zvara Levente őrzőjét megelőzve 5 méterről lőtte a léc alá a labdát. 2–0

69. perc: bal oldali vendégtámadás futott a pályán, melynek végén Pintér Ádám középre passzolta labdát, és Barna Viktornak nem okozott gondot, hogy 2 méterről a kapuba pöckölje. 2–1

Simon Miklós: – Mérges vagyok, mert úgy éreztem végig, hogy sokkal jobban fociztunk a Debrecennél, óriási helyzeteket alakítottunk ki, melynek nagy részét nem tudtuk értékesíteni. 2–0 után azt éreztem, hogy egy kicsit elhitte a csapat, hogy ez a meccs megvan, és hátul olyan könnyelmű dolgokat csináltunk egymás után sorozatban, aminek az lett a vége, hogy gólt kaptunk. Innentől kezdve meccsben tartottuk a Debrecent, ezután nagyon nehéz dolgunk volt, még ha kontrákból voltak is lehetőségeink. A vendégeket a végén felhoztuk, ennek ellenére mondom, hogy szenzációsan fociztak a srácok. Az utolsó 20 perc nem hiányzott, ez olyan volt, amit nem szeretnék látni, de nyilván egy mérkőzésben mindig benne van, hogy védekezni kell. Ezt most egész jól megoldották a fiúk.