U16: Gyengébb játékkal is siker

2019-02-21 13:01

3–0-ás győzelemmel kezdte a tavaszt a Honvéd-MFA együttese

A Budapest Honvéd-MFA U16-os gárdája 6 pont előnnyel, veretlenül zárta az őszi szezont, az MTK előtt, míg első tavaszi ellenfele, a DVSC a tabella ötödik helyén állt. A két együttes az őszi szezonban kétszer játszott egymással, a Bozsik Stadionban 4–2-re nyertünk, Pallagon pedig 1–1-re végeztek a felek.

Fölényben kezdtük a meccset, a vendégek letámadással és gyors kontrákkal operáltak, amivel némi ijedtséget okoztak védelmünkben. Ez nem tartott sokáig, irányítottuk a játékot, amely azonban sajnos sok hibával párosult. Több mint fél órát kellett várni a vezető gólunkra, ekkor védelmünk oszlopa, Zsigmond Rajmund érkezett a kapu elé, és Kozma Bence szögletét juttatta a kapuba.

Vezettünk, de Nagy Mihály edző a fölény ellenére egyáltalán nem volt elégedett a teljesítménnyel. A szünet után használt a fejmosás, nagy lendülettel vetettük magunkat a játékba, bár ekkor sem volt az igazi a futball. A vendégek továbbra is a kontrákban bíztak, és harcoltak az egyenlítésért. A 61. percben csereként érkezett Páll Zsombor, csatárunk végül két góljával a nyerőemberünk lett. Ha nem is kimagasló teljesítménnyel, de így sikerült hozni a találkozót, folytatva a másfél éve tartó veretlenségi sorozatot!

(M. J.)

U16-OS BAJNOKSÁG, 15. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–DVSC-DLA 3–0 (1–0)

Honvéd-MFA-utánpótlásközpont

V: Kovács Róbert (Závotka, Körner)

Gólszerző: Zsigmond (34.), Páll (71., 86.)

Honvéd: Boros – Varga G., Pekár,, Zsigmond, Benczeleitner – Nyitrai (Kárász 87.), Keresztes (Szabó B. 61.) – Bartha B. – Benkő (Letenyei 87.), Kozma (Páll Zs. 61.), Kerezsi (Hajas 77.)

Vezetőedző: Nagy Mihály

GÓLOK

34. perc: Kozma Bence baloldali szögletét, Zsigmond Rajmund 2 lépésről fejelte a kapuba. 1–0

71. perc: a vendégek tizenhatosánál az ide-oda pattogó labdát Benkő László Páll Zsombor elé emelte, csereként pályára lépő csatárunk pedig 8 méterről nem hibázott. 2–0

86. perc: egy gyors kontra után, Hajas Bálint egy az egyben harcolt ellenfelével a jobb oldalon a debreceni tizenhatoson belül, majd ragyogóan passzolt a mögé belépő Páll Zsomborhoz, aki higgadtan lőtt a jobb sarokba. 3–0

Nagy Mihály:– Összességében magabiztos győzelmet arattunk, nagy fölényben futballoztunk. Igaz, rúgtunk három gólt, de az az igazság, hogy a játék minősége az elég sok kívánnivalót hagyott maga után. Sajnos egy-két játékos gyengébben teljesített és pont azok, akik eddig meghatározták a támadójátékunkat, nem azt játszották, amit megbeszéltünk, illetve, ziccereket hibáztunk. Egyszerűbben, gyorsabban szoktunk futballozni, ezúttal azonban bonyolult, egyéni megoldásokat választottunk, amelyek nem vezetnek eredményre egy ilyen, a kapu elé behúzódó, keményen védekező riválissal szemben