U17: Szenzációs első félidő

2019-02-19 13:41

Kiütéses győzelmet aratott a Honvéd-MFA korosztályos csapata

A DVSC ellen kezdte a tavaszt az U17-es (és az U16-os) csapat a kiemelt utánpótlás-bajnokságban. Az őszi záráskor csapatunk az első, a DVSC pedig a hetedik helyen végzett, így a Honvéd esélyesként vágott neki a mérkőzésnek.

Farkas Tibor együtteséből Csányi Ádám nem tudott pályára lépni, és Kocsis Dominik sem volt teljesen egészséges. Ennek ellenére, szenzációs első negyvenöt percet játszott a csapat, a 15. és a 45. perc között lőtt hat góljával el is döntötte a mérkőzést. Végig mozgásban volt a csapat, lendületesen és nagy akaraterővel álltak a fiúk a találkozóhoz. A szép idő sok nézőt csalogatott ki, és a szurkolók nem is csalódtak, mindenki alaposan kitett magáért. Végül a félidő méltó lezárása volt Kovács Dominik gyönyörű kapásgólja.

A második félidőben bár továbbra is fölényben játszottunk, már korántsem volt olyan minőségű a játék mint az első játékrészben, de egy ilyen első félidő után ez talán belefér. Mivel a 2. helyen álló MTK vereséget szenvedett, 9 pontos előnyre tettünk szert a kék-fehérekkel szemben.

(M. J.)

U17-ES BAJNOKSÁG, 15. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–DVSC-DLA 6–0 (6–0)

Honvéd-MFA-utánpótlásközpont

Vezette: Závotka Csongor (Kovács R. és Körner)

Gólszerző: Fazekas L. (15., 43.), Német D. (18., 25.), Molnár R. (34.), Kovács D. (45.)

Honvéd: Dúzs - Buna, Fazekas, Horváth M, Sikorszki - Török (Földesi 61.) - Bocskay, Eördögh (Bónus 61.), Kovács D.- Molnár R. (Kocsis D. 76.) Németh D.(Németh B. 46.)

Vezetőedző: Farkas Tibor

GÓLOK

15. perc: Kovács Dominik baloldali szögletét, Fazekas Lóránt 5 méterről fejelte a kapuba. 1–0

18. perc: Remek támadás végén, Ördögh András nagyszerű ütempasszal ugratta ki a balösszekötő helyén Németh Dánielt, aki elvitte a labdát a kivetődő kapus mellett, majd az alapvonal közeléből ballal a kapuba lőtte. 2–0

25. perc: Buna Gábor az alapvonaltól ívelte középre a labdát, melyet Németh Dániel átvett és 8 méterről higgadtan lőtte a kapu baloldalába. 3–0

34. perc: Molnár Rajmund a Bocskay Bertalantól kapott labdával becsapta őrzőjét és 5 méterről a kapus felett lazán a kapuba emelt. 4–0

43. perc: újabb baloldali szöglet, újabb gól! Ezúttal is Kovács Dominik emelt a kapu elé, és a berobbanó Fazekas Lóránt, 2 méterről sarokkal csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba. 5–0

45. perc: ismét Buna Gábor emelt a jobb oldalról a tizenhatosra, Kovács Dominik pedig habozás nélkül, mielőtt a labda lepattant volna. A lapos, ballábas lövés a bal oldali kapufáról vágódott a kapu közepébe. Klasszis megoldás, szépen kivitelezett lövés volt! 6–0

Farkas Tibor:– Az első 45 perc egyértelműen jónak mondható, akkor kifejezetten jól és eredményesen játszottunk. A második félidővel abszolút nem vagyok elégedett, de remélem, hogy a játékosokban is megvan kellő önkritika, mert nem tettünk bele annyi energiát, mint az első félidőbe.