U16: egyértelmű meccs volt

2018-11-26 09:59

Őszi első Nagy Mihály továbbra is veretlen csapata

21 pont és 7 hely. Ekkora volt a különbség a Honvéd és a Győr között a két csapat egymás elleni mérkőzése előtt. Az első játszott az utolsóval, ami általában papírforma, és ezúttal így is történt, a mieink magabiztos győzelmet arattak.

Két, az  U15-ös korosztályban remeklő fiatal, Keresztes Noel és Pekár István is bemutatkozott a bajnoki mérkőzésen, előbbi mindjárt a kezdőcsapatban kapott helyet, és ha már ott volt, az első percben gyönyörű gólpasszt adott Kerezsi Zalánnak, aki nem hibázta el a ziccer. Ilyen kezdésről szoktak álmodni az edzők.

Az első félidő vége felé volt némi zavar a játékban, de igazából végig fölényben futballoztunk, a siker pedig azt is jelenti, hogy az U16-os csapat továbbra is veretlen, és már biztosan az élen zárja az őszi szezont.

Bravó, srácok!

U16-OS BAJNOKSÁG, 14. FORDULÓ

Budapest Honvéd-MFA–ETO FC Győr U16 3–0 (2–0)

Bozsik Stadion, műfüves pálya

Vezette: Brezovai Zoltán (Bartucz Zoltán és Samu László)

Gólszerző: Kerezsi Z. (1.), Bartha B. (15.), Kozma B. (64.)

Honvéd: Salka – Varga G, Kovács V., Zsigmond, Benczeleitner – Nyitrai (Szabó B. 83.) – Keresztesi (Pekár 46.), Bartha B. – Kozma B. (Páll Zs. 76.), Nikitscher (Németh D. 46.), Kerezsi (Horváth D.76.)

Vezetőedző: Nagy Mihály

Gólok

1.: Micsoda kezdés! Keresztesi lőtte a kapu elé a labdát, Kerezsi Zalán pedig fordulásból, 7 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0

15.: Bal oldali szögletet követően Kovács Viktor a rövid saroknál továbbcsúsztatta a labdát, mely Bartha Botondhoz került, középpályásunk pedig nem teketóriázott, egyből a kapu közepébe lőtte. 2–0

64.: Kerezsi remek cselekkel ment el védői mellett a bal oldalon, az alapvonalról félmagasan a kapu elé lőtte a labdát melyet Kozma Bence két lépésről lőtt a kapu közepébe. 3–0

Nagy Mihály: – Magabiztos győzelmet arattunk, nagyon agresszívan és nagyon jól kezdtünk, már a 15. percben 2–0-ra vezettünk. Ekkor az ellenfelünk játékrendszert váltott, amit egy kicsit rosszul reagáltunk le, így a középpályán többször át tudták hozni a labdát a félidő vége felé. Ezt a szünetben megbeszéltük és a második félidőt végig uraltuk, és a győzelemmel megszereztük az őszi elsőséget. Nem mellesleg újabb két U15-ös játékos mutatkozott be a csapatban, Keresztesi Noel aki a kezdőben kapott helyet és gólpasszt is adott, valamint Pekár István, úgyhogy biztató a fiatalok helyzete. Még egy dolgunk van ebben a szezonban, az utolsó mérkőzésünkön Debrecen is megőrizni a veretlenségünket, hogy elmondhassuk, veretlenül lettünk őszi elsők.