U17: fájó vereség

2018-11-12 10:07

3–2-re győzött az Illés Akadémia a Honvéd ellen

Forgalmi nehézségek miatt némi csúszással kezdődött a mérkőzés, de a házigazda csapat sportszerűen állt a késésünkhöz. Az U19-es csapatban szereplő László Dávid személyében komoly hiányzója volt az együttesnek, és a közel három és fél órás utazás nyomai látszottak is a csapaton.

Bár Molnár Rajmund góljával még vezettünk, egy jól eltalált szabadrúgás és egy védelmi hiba következtében a szünetre megfordította az állást az Illés Akadémia. A hazai együttes gyorsabb és pontosabb futballt mutatott be az első félidőben.

A szünet után megváltozott a játék képe, fölénybe kerültünk, a 65. percben Eördögh András remek 14 méteres lövése a kapufáról pattant ki a mezőnybe. Érett a gólunk és Eördögh kapuja után két perccel egy szép akció végén Csányi Ádám révén egyenlítettünk. Úgy tűnt, hogy összejöhet a siker de, amikor a 75.percben újabb védelmi megingás után, a hazai csapat ismét megszerezte a vezetést, és mint később kiderült a győzelmet jelentő gólt.

U17-ES BAJNOKSÁG, 12. FORDULÓ

Illés Akadémia–Budapest Honvéd-MFA 3–2 (2–1)

Szombathely, Illés Akadémia, műfüves pálya

Vezette: Füzi Péter (Bolla, Borbély)

Gólszerző: Molnár R. (23.), Szalay Sz. (26.), Kállai K. (31.), Csányi Á. (66.), Csomós D. (75.)

Honvéd: Megyeri – Buna, Fazekas L, Horváth M., Sikorszki – Szabó A. (Csaba D. 74.), Eördögh, Kovács D. – Molnár R. (Major 83.) – Németh B., Csányi Á. (Bónus 73.)

Edző: Farkas Tibor

Gólok

23.: formás, Molnár, Németh, Csányi összjáték után, Molnár Rajmund kapta vissza a labdát, csatárunk két lépést tett a vele keresztbe, majd 17 méterről, ballal visszalőtte a bal alsó sarokba. 0–1

26.: 35 méterre a kapunktól, középről, szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, melyet Szalay Szabolcs végzett el, és a remekül eltalált labda a jobb felső sarokban kötött ki. 1–1

31.: Egy hazai hosszú indítást követően több védőnk is hibázott, így a labda Kállai Kevin elé került, aki 8 méterről nem hibázott. 2–1

67.: Németh Barna kapott hosszú indítást a felezővonalnál, nagyon szép mozdulattal sarokkal tette maga elé a labdát, amivel védőjét is becsapta, az alapvonaltól visszaemelte középre, és az érkező Csányi Ádám ballal, félmagasan a kapu közepébe lőtte. 2–2

75.: A kapunk előtti nagy kavarodásban Csomós Dominik elé került a labda, a hazai játékos pedig 8 méterről a kapu jobb oldalába belsőzte. 3–2

Farkas Tibor: – Ha a 90 percet veszem figyelembe, kevés volt az a periódus, amikor mi voltunk a kezdeményezők. Ez volt az egyik oka a vereségünknek, a másik pedig, hogy két gólt kaptunk olyan szituációban, amikor nálunk volt a labda és figyelmetlenek voltunk. Ezt meg kell tanulni, érezni kell a veszélyt a kapunk előterében, ott sokszor az egyszerűbb eszközök a célravezetőbbek.