U16: fölényes diadal

2018-09-24 12:27

Veretlenül vezeti a bajnokságot a Budapest Honvéd MFA

A stadionbúcsú nyitóprogramja az U16-os csapatok mérkőzése volt. Eredetileg Szombathelyen került volna sor a mérkőzésre, de a Bozsik Stadion búcsúztatása miatt a Budapest Honvéd kérte a pályaválasztói jog felcserélését, amit az Illés Akadémia el is fogadott.

A második percben tizenegyesgóllal indítottuk a mérkőzést, és a vendégek váratlan egyenlítése ellenére a szünetre már ismét a Honvédnál volt az előny. A második félidőben aztán tovább három gólt szerzett a csapat, különösen a negyedik volt szemet gyönyörködtető, amely egy remek akció végén született.

A csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött a vasi együttes ellen. és vezeti a tabellát.

U16-OS BAJNOKSÁG, 5. FORDULÓ

Bp. Honvéd-MFA U16–Illés Akadémia U16 5–1 (2–1)

Bozsik Stadion, műfüves edzőpálya

Vezette: Veréb Máté (Zimmermann, Balla)

Gólszerző: Nikitscher (2., 60.), Kovács V. (39.), Kerezsi (81.), Németh D. (91.), ill. Bunevácz (21.)

Honvéd: Salka – Varga G, Kovács V., Zsigmond, Benczeleitner – Nyitrai – Kárász (Hajas 89.), Bartha (Szabó B.77.) – Nikitscher (Czékus 89.), Páll Zs.(Németh D. 60.), Horváth D. (Kerezsi 46.)

Vezetőedző: Nagy Mihály

Nagy Mihály: – A válogatott játékosok nélkül kezdtünk, mert nem akartuk őket túlterhelni, akik lehetőséget kaptak, azok jól éltek ezzel. A második félidőben két válogatottunk is pályára lépett, és velük kiegészülve látványos játékkal, szép gólokat szerezve arattunk megérdemelt győzelmet.

Gólok

3.: Fekete Krisztián kezére pattant egy középre lőtt labda – tizenegyes! A büntetőt Nikitscher Gergő magabiztosan lőtte a jobb sarokba. 1–0

21.: Bunevácz Bene tizennyolc méterről szabadrúgásból félmagasan lőtte a labdát a kapu bal oldalába. 1–1

39.: Nikitscher szögletét követően Kovács Viktor az ötös sarkáról lőtt a léc alá. 2–1

60.: egy kapu elé bepasszolt labdát Nikitscher lőtt a léc alá. 3–1

81.: gyönyörűen megrajzolt támadás végén Kerezsi Zalán elé került a labda, aki tíz méterről lőtte azt a kapuba. 4–1

91.: a hosszabbításban Németh Dániel lőtt a vendégek kapujába. 5–1