U16: magabiztos siker, jó játékkal

2018-09-17 12:13

4–2-re győzött a Honvéd a DVTK ellen

Lendületes, jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok és ami nem utolsó szempont, hogy gólokban sem volt hiány. Remekül kezdtünk, egyből támadólag léptünk fel, és egy szép szögletvariációt követően Páll Zsombor révén már a 6. percben megszereztük a vezetést. Ezt egy szerencsés öngóllal egyenlítette ki a DVTK, de ez sem törte meg Nagy Mihály csapatát, amely továbbra is irányította a játékot, majd Németh Dániel góljával ismét előnybe került.

A Honvéd góllal kezdte a második félidőt is, de a DVTK nem adta fel, aztán a játékrész közepén egy gyors gólváltás eredményeként alakult ki a végeredmény.

A négy forduló után veretlen U16-os együttes is ott lesz a Bozsik Stadion búcsúztatóján, ahol 15 órától lép pályára az Illés Akadémia ellen a műfüves pályán.

Budapest Honvéd MFA–DVTK 4–2 (2-1)

Bozsik Stadion, műfüves edzőpálya

Vezette: Fekete Zoltán (Valastyán, Mezei)

Gólszerző: Páll (6.), Kovács V. (14., öngól), Németh D. (31.), Nikitscher (47.), Bartha B. (66.), Csatári (67.)

Honvéd: Boros – Varga G, Kovács V, Zsigmond, Benczeleitner – Török K., Hajas (Bartha B. 46.) – Páll (Nyitrai 61.) – Nikitscher (Czékus 78.), Németh D., Kerezsi (Horváth D. 87.)

Vezetőedző: Nagy Mihály

Gólok

6.: Nikitscher Gergő baloldali szögletét a rövid saroknál Kovács Viktor továbbcsúsztatta, a hosszú oldalon érkező Páll Zsombor pedig 4 méterről fejelte a kapuba a labdát. 1–0

14.: jobboldali vendég szabadrúgásba Kovács Viktor olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy lábáról a kapuba pattant a labda. Öngól. 1–1

31.: Török Kevin emelt a vendég tizenhatosára, Németh Dániel átvette, majd 10 méterről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 2–1

47.: Németh Dániel átadását Nikitscher Gergő lőtte a jobb sarokba. 3–1

66.: Benczeleitner Barna emelte középre a labdát, Bartha Botond 11 méterről talált a kapuba. 4–1

67.: egy kivágott labdára Csatári Gergő csapott le és 24 méterről a Honvéd kapujában jobb alsó sarkbába lőtt. 4–2

Nagy Mihály: – A második félidőben jobban játszottunk, akkor már a két korábban sérült játékosunk, Bartha és Nyitrai is visszatérhetett. Az első félidőben szereplők is jól teljesítettek, rájuk sem lehet egy rossz szavam se, de a két visszatérővel az előre játékunk látványosabb lett. A vége kiütéses győzelem is lehetett volna. A DVTK rettenetesen kelletlen stílusú csapat, állandó párharcokra kényszerítettek minket, de a csapat dicsérete, hogy sikerrel vívtuk meg a párbajokat.