Végetértek a csoportküzdelmek

2018-08-05 13:28

A Bröndby és a Partizán játsza a Honvéd Kupa döntőjét

A VII. Honvéd Kupa harmadik napján az MFA és a PFLA is pihenhetett, hiszen délelőtt a vendég csapatok vetélkedtek egymással. A Bröndby a Partizánnal küzdött meg, a Molde pedig a Maccabi Petah Tikva együttese ellen lépett pályára.

A Brondby erősen kezdett és már a hatodik percben, egy rosszul sikerült Partizán passzt követően Mikkel L. Eslund góljával meg is szerezték a vezetést (1–0). Ezután lett volna lehetősége a Partizánnak kontrából egyenlíteni, de Daniel Stefan Holsting védte a lövést. A 18. percben Peter Nicolai Kruse Bjur szögletet követő kavarodásból sokadik próbálkozásra talált a kapuba (2–0). Ugyancsak Bjur ismét eredményesnek bizonyult és a kapu előtt kialakított helyzetét lőtte a bal felső sarokba a 24. percben (3–0). A 36. percben Roni Arabaci lőtt gólt egy bedobást követően (4–0). Szinte az utolsó pillanatban Vujanovic Niksának (74. perc) sikerült szépítenie, ezzel kialakítva a 4–1-es végeredményt.

A Molde – Petah Tikva mérkőzésen végig az izraeli csapat dominált, szinte záporoztak a gólok. A mérkőzés legsikeresebb játékosa Ben Amsalem volt, aki már a 16. percben egy remek csel után jobb belsővel nyeste be a labdát a bal sarokba (0–1). Alig két percre rá csapattársa Ronen Hanzis volt eredményes (0–2). A félidő vége előtt öt perccel Liel Abda talált a norvégok kapujába (0–3). A svédek a félidő után bekeményítettek és több helyzetet is sikerült kiharcolniuk, a 70. percben Lloyd Fagerlie szerzett szépítő találtot (1–3). Ezt az első gól szerzője, Ben Amsalem nem hagyta annyiban, a 78. percben talált a norvég kapuba, így az eredmény végül 1–4.

Brondby IF – FK Partizan 4–1 (4–0)

Játékvezetők: Bartis László (Király Szilveszter, Kiss II. Gábor)

Gólszerzők: Mikkel L. Eslund (6.), Peter N. K. Bjur (18., 24.), Roni Arabaci (36.) ill. Vujanovic Niksa (74.)

Brondby IF

Daniel S. Holsting – Magnus Warming, Roni Arabaci (Ertigul Teksen 41.), Peter N. K. Bjur, Mikkel L. Eslund (August Hlynsen 56.) – Morten W. Ferndrup (Jesper G. Slindstroem 41.), Anton S. Hendriksen, Frederik K. Norrenstrand (Victor Soerensen 61.), Jacob Rasmusen – Steen L. Rejnhold, Emil C. S. Staugard (Benjamin R. Laursen 41.)

Vezetőedző: Joakim Mattsson

Partizan

Vukanic Djordje - Radmanovac Stefan (Vujic Marko 61.), Corkovic Ivan, Pantazis Kosta, Balaz Bojan - Pavlovic Strahinja, Stanojlovic Slobodan (Vujanovic Niksa 41.), Novakovic Martin, Stulic Nikola (Arambasic Savo 41.) - Momčilović Miljan (Tejic Ivan 56.), Jankovic Aleksa

Vezetőedző: Drazen Bolic

A büntetőpárbaj végeredménye: 1–2

Molde FK – Maccabi Peath Tikva 1–4 (0–3)

Játékvezető: Zimonyi Péter (Nagy Arnold, Csete Csongor)

Gólszerzők: Ronen Hanzis (18.), Ben Amsalem (16., 78.), Liel Abada (35.) ill. Loyd Fragerlie(70.)