Akár csoportelsők is lehetünk

2018-08-04 13:37

A Honvéd veszített, de a gólkülönbség alapján még játszhatunk az aranyért.

A VII. Honvéd Kupa második játéknapján két remek mérkőzés szemtanúi lehettünk. A Honvéd-MFA a Maccabi Petah Tikva ellen küzdött, a PFLA pedig a Partizannal mérkőzött meg.

Bp. Honvéd-MFA  - Maccabi Petah Tikva (izraeli) 1–2 (1–2)

Játékvezető: Erdélyi Dániel (Krix Dávid, Kispál Márk)

Gólszerzők: Eyal Inbrom (10.), Ori Artzi (29.) ill. Szeles Patrik (19.)

Az izraeli csapat a mérkőzés kezdetétől dominált, alig hagytak beleszólást a játékba. A tizedik percben Eyal Inbrom értékesített egy szabadrúgást és megszerezte a vezetést (0–1). A tizennyolcadik percben Hajnal Gergelyt buktatták, ez tizenegyest ért, amelyet Szeles Patrik magabiztosan lőtt a vendégek hálójába (1–1). Soltész Dominik próbálkozott a jobb oldalon, de Galanti könnyűszerrel hárított. Ismételten tizenegyeshez jutott a Petah Tikva, melyből a 29. percben Ori Artzi szerezte meg a vezetést csapata számára (1–2). Ezután még próbálkoztunk és jó helyzeteink is voltak. Irimiás lőtt kapura a 46. percben, a labda a kapusról Greksa elé pattant, Greksa lőtt, de a kapus levette a lábáról a labdát. Az 58. percben Tóth Roland tizenegyesből a bal sarokba tartó lövését az izraeli kapus gyors vetődéssel hárította. A kipattanóra Komiszár érkezett, lövése a kapusról pattant ki ismét. Hiába küzdöttünk, az első félidőben kialakult végeredményen sajnos nem sikerült változtatni.

Az MFA U19-es csapatának vezetőedzője, Simon Miklós így értékelte az elmúlt két napot: „Sikerült egy olyan jó összetételű keretet összeállítani erre a tornára, amiben nincs olyan játékos, aki kilógna vagy gyengébb teljesítményt nyújtana. A csapat nagyon egyben van, az első mérkőzésen az elejétől kezdve végig mi irányítottunk a Molde ellen, aki az ifjúsági Bajnokok Ligájában is indult. Végig úgy éreztem, hogy fölényben játszunk, szép gólokat rúgtunk. A végén jött az a buta tizenegyes, amit egy olyan hibából csináltunk, amit nem szabad megcsinálni.
Ez a mai mérkőzésen hatványozódott, mert mind a három dolgot, amiből mérkőzést lehet nyerni vagy veszíteni, azt megcsináltuk. Szintén óriási egyéni hiba volt, hogy egy rögzített helyzetnél nem vettük fel azt az embert, akit fel kellett volna és tudtuk, hogy fel kell venni. Illetve kihagytunk egy tizenegyest, ami várható volt, hogy megbosszulja magát. De összességében egy nagyon jó izraeli csapat ellen nagyon jó mérkőzést játszottunk és joggal lehetünk büszkék a játékosokra.”

A büntetőpárbaj végeredménye: 4–3

Bp. Honvéd-MFA

Schritt Martin – Markos Marcell, Szeles Patrik, Tóth Roland, Zvara Levente – Kóródi Dávid (Komiszár Kristóf 58.), Irimiás Gergő, Soltész Dominik, Hajnal Gergely – Juhász Zsombor (Szabó Alex 41.), Constntino Dominik (Greksa Bence 41.)

Vezetőedző: Simon Miklós

Maccabi Petah Tikva

Matan Galanti - Daniel Tesker (Lahav Haviv 54.), Or Blorian (Yoav Lang 67.), Ori Artzi, Shahak Levi - Yhonatan Mavashov, Dan Kaduri (Ben Shalev 72.), Dan Kaduri, Eyal Inbrom, Ilay Chen – Liel Abada, Yonatan Aizen (Ronen Hanzis 41.)

Vezetőedző: Naor Luzon

PFLA – FK Partizan 0–4 (0–2)

Játékvezető: Geld Tamás

Gólszerzők: Stanoljovc Slobodant (26.), Stulic Nikola (29.), Novakovic Martin (49.), Arambasic Savo (80.)

Lendületes kezdésnek lehettünk tanúi, a Partizán hengerként nyomult előre és szorította be a PFLA-t a saját kapuja elé. A 26. percben a csapatkapitány Balaz Bojan ugratta ki a bal oldalon a teljesen üresen álló Stanoljovic Slobodant, aki a hosszú sarokba lőtte a labdát (0–1). A 29. percben ismét a csapatkapitány Balaz Bojan asszisztált társainak és egy a szögletet követő kavarodásból született a következő gól, Stulic Nikola révén (0–2). A 32. percben ismét veszélybe került a PFLA Novakovic Matin hatalmas ziccerét fogja Papp Zsombor. A 49. percben szépen felépített támadásból Jankovic Aleksa hozza helyzetbe Pantazis Kostát aki a kapuba talál (0–3). Az 52. percben egy durva belépőt követően szabadrúgást ítélt a játékvezető a PFLA-nak (ez volt az első helyzete a 2. félidőben a felcsúti együttesnek). A 80. percben Arambasic egy gyors kontrából gyönyörű gólt fejelt, ezzel kialakítva a végeredményt (0–4).

A büntetőpárbaj végeredménye: 2–3