Győzelemmel kezdtük a Kupát

2018-08-03 22:17

A Honvéd legyűrte a norvégokat, a PFLA-nak nem sikerült pontot szereznie

A mai napon két mérkőzésre került sor a VII. Honvéd Kupa keretében. Délután négytől a Bp. Honvéd-MFA – Molde FK összecsapását láthattuk, este hattól pedig a PFLA küzdött meg a Bröndby IF csapatával.

Budapest Honvéd-MFA – Molde FK 3–1 (1–0)

Játékvezetők: Török Zsolt (Nyekita Benjámin, Kerék Ádám)

Gólszerzők: Csaba Dániel (35.), Zvara Levente (50.), Komiszár Kristóf (66.) ill. Emil Breivik (68.)

Bp. Honvéd-MFA
Karcagi Csaba - Szabó Alex, Markos Marcell, Csaba Dániel (Tóth Roland 51.), Szeles Patrik - Borovsky Dániel (Constantino Dominik 61.), Kóródi Dávid, Irimiás Gergő, Soltész Dominik (Szabó Dominik 61.) - Hajnal Gergely (Zvara Levente 30.), Greksa Bence

Vezetőedző: Simon Miklós

Molde FK
Herman Raestad - Iver Flones, Adrian Uglevik, Elias Haugland, Andreas Uran (Henrik Jenset 41.) - Emil Breivik, Jakob Orsahl, Mikael Wenaas (Lloyd Fagerlie 41.), Anders Iversen - Lars Berg Brakstad (Tobias Hestad 41.), Elias Martin Flo

Vezetőedző: Daniel Berg Hestad

Erősen kezdtünk és már az első percekben többet birtokoltuk a labdát és a játék többnyire az ellenfél kapuja előtt zajlott. Már a 17. percben kialakítottuk az első helyzetet Markos Marcell révén, aki 19 méterről lőtt a kapu fölé. Példáján felbuzdulva Hajnal Geri is próbálkozott, de ő sem talált a hálóba. A 20. percben Greksa Bence gurított középre, labdáját Soltész Dominik pörgette a kapura, de a norvégok kapusa Herman Raestad bravúrral hárított. Ám nem kellett sokáig várnunk, a 35. percben a Soltész Dominik szabadrúgásából támadt kapu előtti kavarodásban Csaba Dániel fejelte kapuba a labdát (1–0). A szünet után a vendégek is magasabb fokozatra kapcsoltak, de nem nagyon adtunk nekik esélyt. Soltész Dominik passzát követően Zvara Levente az 50. percben nyolc méterről bombázta a kapuba a labdát (2–0). A 66. percben Komiszár Kristóf szöktette bal oldalon a labdát, a védőknek esélyük sem volt, kicselezte a kapust és lazán gurította be a labdát a kapuba (3–0). Kóródi Dávid szabálytalanságát követően tizenegyeshez jutott az ellenfél, amit a 68. percben a csapatkapitány, Emil Breivik értékesített (3–1).

A büntetőpárbaj végeredménye: 2–1

PFLA – Bröndby IF 0–1 (0–1)

Játékvezetők: Landesmann László (Gendár Ákos, Tóth Tamás)

Gólszerzők: August Edvold Hlynsen (25.)

PFLA

Laky László – Papp László (Kiszely Dominik 73.), Tóth Bence (Ganbold Ganbayar 41.), Koch Attila (Csala Tibor 41.), Kocsis Barnabás – Nagy Zalán Barna, Major Gergő György, Tóth Attila, Kovács Dániel (Fekete Leonard Olivér 41.) – Pekowsky Michaljan, Góra Márk

Vezetőedző: Kenéz Szabolcs

Bröndby IF

Mads Hermansen – Andreas P. Andersen, Roni Arabaci, Morten W. Frendrup (Magnus Warming 53.), Anton S. Hendriksen (Emil C. S. Staugard 41.) – August Edvold Hlynsen (Peter N. K. Bjur), Benjamin R. Laursen, Jesper G. Lindstroem (Frederik K. Noerrestrand 41.), Steen L. Rejhold (Jacob Rasmussen 41.)

Vezetőedző: Joakim Mattsson

A mérkőzés elejétől a Bröndby uralta a játékot, de a játék többnyire a középpályán folyt az első húsz percben. A dánok több helyzetet is kialakítottak, míg végül a 25. percben megszerezték a vezetést August E. Hlynsen góljával, aki a labdát a kifutó Laky László fölött emelte a kapuba. Ezen felül a mérkőzésen több gól nem esett.

A büntetőpárbaj végeredménye: 1-3