U16: Egy szabadrúgás döntött

2018-05-27 13:24

Bp. Honvéd-MFA – PFLA 0–1

U17-es együttesünk után lépett pályára U16-os BAJNOKCSAPATUNK! Németh Dániel személyében, U15-ös együttesünk egyik tehetséges csatára, a Felcsút elleni mérkőzésen, a kezdőcsapatban mutatkozhatott be a magasabb korosztályban. Több sérültre nem számíthatott a mérkőzésen Farkas Tibor, az együttes edzője.

Kiegyenlített első félórát láthattak a nézők. A 29. percben Németh Barna 14 méterről lőtt mellé. A 40. percben, Eördögh Andris beadását, csapatkapitányunk Buna Gabi, 10 méterről fejelte mellé. A 41. percben Komáromi György 20 méteres lövését, Megyeri Gabi bravúrral ütötte ki. A félidő hajrájában a vendégek csatára, Komáromi György egy szabadrúgás során talált a kapunkba.

A második félidőben, tovább tartott a jó iram és mindkét kapu előtt voltak lehetőségek. Gól már nem, egy kiállítás viszont történt. A 91. percben Horváth Milán buktatta a kitörő Nagy Rolandot és megkapta második sárga lapját, majd a pirosat, így a kiállítás sorsára jutott.

Még egy forduló van hátra, csapatunk Agárdra, az MTK Budapesthez látogat.

Bp. Honvéd-MFA U16–PFLA U16 0–1 (0–1)
Bozsik Stadion, műfüves pálya
Vezette: Dávid Attila Dániel
(Kövér Ferenc és Tóth Tamás)
Gólszerző: Komáromi Gy. (44')

Bp. Honvéd-MFA: Megyeri - Buna, Fazekas, Földesi, Sikorszki - Bartha B. - Eördögh (Szecsődi 85'), Bónus (Katona 79') - Németh D. (Kocsos D. 64'), Németh B, Csányi (Major E. 85')

Edző: Farkas Tibor

GÓL

44' Az ötössel egy magasságban a jobboldalról szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, melyet Komáromi György végzett el és lövése nyomán a sorfal felett átszálló labda a rövid saroknál, a léc alatt jutott a kapunkba.  0–1

Farkas Tibor: - Sajnos egy potyagól döntötte el a mérkőzést, de ettől függetlenül én azt gondolom, hogy jól játszott a csapat. Sajnos sok volt a hiányzónk, de nem hivatkozom erre, mindenesetre én többet kaptam a mai mérkőzésen a csapattól, mint amit vártam, mégiscsak a tavalyi bajnokkal játszottunk.

A helyzetek kimaradása esetleg a nagy melegnek is betudható?

- Nem volt tompa a társaság, abszolút éles volt a csapat, az, hogy kimaradnak helyzetek, sajnos jellemző volt ránk az egész tavasz folyamán, ez ad egy irányt amin javítanunk kell és ezen természetesen fogunk is dolgozni.