Bajnokság után torna győzelem

2018-05-22 19:26

Május 17-én, csütörtökön este 10 órakor vágott neki az U15-ös utánpótlás csapatunk az 1200 km-es német túrának. 17 órás buszozás után másnap délután fáradtan érkeztek meg a langfördeni szállásukra, ami egy erdő közepén lévő kis hotel volt. Isa Gábor a csapat vezetőedzője részletesen beszámolt a nemzetközi torna körülményeiről és eredményéről.

„A játékosok a szobájuk elfoglalása után kis eligazításon vettek részt, amit egy 40-50 perces átmozgató edzés követett a hotel udvarán lévő kisméretű füves foci pályán. A vacsora után csendes pihenő következett, majd készültünk a másnapi megmérettetésre. Reggel 8 órás reggelit követően újra buszra szállt a csapat és a torna helyszínére, a langfördeni sportpályára igyekeztünk. Három kiváló minőségű füves pályán folytak a küzdelmek, ami mellett két nagy terület állt a csapatok rendelkezésére melegíteni. Az idő remek volt és mind a 20 játékos bevethető volt, így minden adott volt egy sikeres szerepléshez. 16 csapat 4 csoportban küzdött meg egymással az első nap. Mi a „C” csoportba kerültünk a SV Sandhausen (tavalyi torna győztese), Rot- Weis Essen és az FC Lahti (FIN) csapatokkal. A mérkőzések 30 percesek voltak. Az első meccsen a Rot-Weis Essen ellen sikerült magabiztosan nyerni 2–0- ra. A mieink góljait Nikitscher Gergő és Benkő László szerezték. A második mérkőzésen az FC Lahti ellen játszottunk. A finnek teljesen visszaálltak védekezni, és egyértelműen csak a pontszerzés volt a céljuk. Végig nálunk volt a labda, de nehezen tudtunk helyzetekig jutni, míg a csereként beállt Páll Zsombor pár perccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt. A továbbjutás a csoportból ekkor már biztossá vált, és a harmadik mérkőzésen a csoportelsőség volt a tét. A tavalyi torna győztesének a továbbjutás volt a cél, így egy nagyon éles meccsre számítottunk. Le is támadtak az elején a németek, de remek játékkal és jó helyzetkihasználással sikerült nyerni 4–0-ra ahol Török Kevin egy, míg Páll Zsombor 3 gólt is szerzett. Csoportelsőként 7–0-s gólkülönbséggel jutottunk tovább. A szálláson pihenés, regenerálódás és német kupadöntő nézés volt a programban. Örömmel töltött el minket, hogy nagyon meggyőző játékot sikerült mutatni egész nap, és hogy nem kapott gólt a csapat! Másnap reggel számunkra a felsőházban folytatódtak a küzdelmek, ahol két 4-es csoportba kerültek a csapatok. Mi a TusPo Surheide (GER), Slask Wroclaw (POL) és a NAC Breda (NED) csoportjába kerültünk. Aki csoportelső az játszik a döntőbe a másik csoport elsőjével. Ez azt jelentette, hogy nincs keresztbe játék, nem szabad botlani. Első mérkőzést a német TusPo Surheide ellen játszottuk. A magas és erős játékosokból álló németek nem okoztak gondot, a 2–0-s végeredmény hízelgő rájuk nézve, a játék képe alapján. Gólszerzőink Török Kevin és Bartha Botond voltak. Második mérkőzés igazi előrehozott döntő volt, hiszen az addig remek eredményeket mutató Slask Wroclaw hibátlan volt addig, és a NAC Bredát is megverték 3–1-re így sejteni lehetett, hogy aki itt nyer, valószínűleg döntőt játszik. A 30 perc nagyon jó iramú magas színvonalú mérkőzést hozott. A mieink Bartha Botond vezérletével 2–0-ra nyertek. A Honvéd csapatkapitánya szerezte csapata mind két gólját. Az utolsó csoportmérkőzésen a NAC Breda várt ránk, ahol egy döntetlen már döntőt jelentett. Mivel a hollandok már nem tudtak döntőbe jutni, így nem is késztettek minket nagy erőbedobásra. A gyors vezető gólunk után, amit Páll Zsombor szerzett, nyugodtan folyt a játék míg az utolsó percben egy büntetőből kiegyenlítettek a hollandok. Így is magabiztosan 7 ponttal 5–1 es gólkülönbséggel nyertük a csoportot. A döntőben a másik ágról ugyancsak meggyőző játékkal bejutó belga KRC Genk várt ránk. A játékosok fáradtak voltak már, így masszőrünk Fábián Dávid mindent elkövetett, hogy a csapat megfelelően felfrissüljön a döntőre. A csapatok bevonulása és a himnuszok után elkezdődött a mérkőzés. A döntő 2x15 perces volt. Sajnos rögtön az elején egy szöglet után a 3. percben megszerezte a vezetést a belga csapat. Kiegyenlített játék folyt utána végig, akadtak helyzetek mindkét oldalon, de gól nem született már az első félidőben. A másod játékrészre cseréltünk kettőt, amivel kissé támadóbbá vált a csapat. A második félidő felénél sérülést szenvedett Bartha Botond, így a csapatkapitányunk elvesztése és a játék képe se azt mutatta, hogy megnyerhetjük a mérkőzést. Végig küzdöttek a srácok és mentek előre, de a belgák nagyon jól, szervezetten védekeztek és veszélyes kontrákat alakítottak ki. Fejben talán már páran veszni látták a mérkőzést mikor az egy perces hosszabbítás felénél szabadrúgáshoz jutottunk 40 méterre a kaputól. Horváth Dániel ívelte kapu elé a labdát, amit kiütött a kapus körülbelül 20 méterre a mi játékosunk elé. Benczenleitner Barna egy remek emeléssel átívelte az előtte állókat és a kapuban kötött ki a labda.  1–1, a játékvezető le is fújta a mérkőzést! Büntetőrúgások következtek. Kapusunk Boros Roland, négy lövésből mind a négyet megfogta, így nekünk csak két 11-est kellett értékesítenünk. Török Kevin és Szabó Bence sem hibázott így mi nyertük a magas színvonalú, jó szervezésű tornát, teljesen megérdemelve, hisz mindkét nap remek játékot mutatva, magabiztosan játszva sikerült nyerni a mérkőzéseket. Remek csapatteljesítmény volt! Gratulálok az egész csapatnak!

Csapat tagjai:

Játékosok: Bartha Botond, Varga Gergő, Hajas Bálint, Boros Roland, Salka Olivér, Baliga Tamás, Kovács Viktor, Zsigmond Rajmund, Török Kevin, Benczenleitner Barna, Nyitrai Bence, Horváth Dániel, Kozma Bence, Kárász Simon, Szabó Bence, Nikitscher Gergő, Cékus Ádám, Németh Dániel, Benkő László, Páll Zsombor

Stáb: Isa Gábor- vezetőedző, Bogdánfi Márton- pályaedző, Fábián Dávid- masszőr