U16: BAJNOKCSAPAT!!!!!!

2018-05-06 13:06

DVSC/DLA – Bp. Honvéd-MFA 2–4

A mérkőzés előtt tudtuk, ha a PFLA döntetlent játszik vagy kikap, mi pedig nyerünk Debrecenben, a hátralévő mérkőzésektől függetlenül bajnokok vagyunk. Kellemes utazás után érkezett meg a csapat Debrecen-Pallagra, a Debreceni Labdarúgó Akadémia edzőközpontjába. Remek füves pálya és ragyogó idő várta a csapatot. Nem csak nekünk, de a hazaiaknak is fontos volt a mérkőzés. Ahhoz, hogy ezt érzékeljük, csak rá kellett nézni a tabellára és egyből látható, hogy a Győrrel vívnak ádáz csatát a harmadik helyért.

Szenzációsan kezdtük a mérkőzést, hiszen nem telt el 30 másodperc a mérkőzésből, amikor közvetlenül a kezdés utáni akció végén megszereztük a vezetést. Ez úgy tűnt, hogy egy kissé megnyugtatta a csapatot, mert a hazaiak átvették a játék irányítását és az első negyedóra végén sikerült is kiegyenlíteniük. Az első félidő góljai 15 percre voltak beállítva, mert a találatunkat követő negyedórában kiegyenlített játék folyt a pályán, amikor Kovács Dominik és a hazai kapus, Szabó Sándor összehozták az újabb vezető gólunkat. Hogy mégsem sikerült vezetéssel vonulnunk a szünetre, arról egy hazai kontratámadás és Talpalló Norbert második gólja gondoskodott.

A pihenő után jobban zártunk és alig telt el negyedóra, amikor a 62. percben, első gólunk szerzője László Dávid ismét megszerezte a vezetést. Még az első félidő 34. percében egy kényszerű cserét kellett végrehajtania Farkas Tibi bácsinak, Németh Barna miután ütközött a hazaiak kapusával megsérült és nem tudta folytatni a játékot, helyette Kocsis Dominik lépett pályára, aki ismét remek cserének bizonyult – már nem először – mert a későbbi gólja végérvényesen megnyugtatta a csapatot. A találkozó hátralévő részében a hazaiak már nem tudtak, mi meg nem akartunk újítani, így a végeredmény nem változott és mivel a felcsútiak nem tudtak győzni, így csapatunk bajnok lett a kiemelt bajnokság, U16-os mezőnyében, a 2017/18-as idényében.

Gratulálunk a Farkas Tibor vezette szakmai stábnak és mindazoknak akik segítették a csapatot a bajnoki címhez és természetesen a fiúknak ezért a fantasztikus teljesítményhez!

(A csapattal kedden találkozhatunk, mivel 15 órától a Bozsik Stadionban az MTK csapatát fogadjuk)

U17: DVSC/DLA – Bp. Honvéd-MFA 0–5 (0–3) Gólszerzőink: Hajnal Gergely (8'), Czipf Dominik (16' 73' 81'), Zvara Levente (30')

U-16

DVSC/DLA U16 – Bp. Honvéd-MFA U16 2–4 (2–2)

Debrecen-Pallag, füves edzőpálya

Vezette: Mezei Máté (Petrovszki György és Gebei József)

Gólszerző: László D. (1' 0–1), Talpalló N. (15' 1–1), Kovács D. (30' 1–2), Talpalló N. (45' 2–2), László D. (62' 2–3), Kocsis D. (73' 2-4)

Bp. Honvéd-MFA: Megyeri - Buna, Fazekas, Török, Sikorszki - Csaba D. (Bocskay 83')

Eördögh (Katona Cs. 70'), Kovács D. - Molnár R. (Major E. 83'), Németh B. (Kocsis D. 34'), László D. (Szecsődi 83'),

Edző: Farkas Tibor

GÓLOK

1' Nem telt el 30 másodperc a kezdés után, már vezettünk. Kovács Dominikhoz került a visszapasszolt labda, ő egyből előre, a beinduló csatáraink felé lőtte, az az egyik védőről László Dávid elé pattant, csatárunk pedig a jobb alsó sarokba passzolta. Parádés kezdés! 0–1

15' Mélységi beindulás után, a figyelmetlen védőink mögé játszották be a labdát, melyet Talpalló Norbert lőtt a kapunkba. 1–1

30' Oldal szabadrúgást végezhettünk el, Kovács Dominik ívelt kapu elé amire voltak érkezőink, ez a kapust, Szabó Sándort megzavarhatta, mert alászaladt a labdának és beejtette a kapuba. 1–2

45' Szögletet rúghattunk, de egy kontrával indulhattak a hazaiak, nem zártunk vissza időben és ezt Talpalló Norbert ki is használta, értékesítve második lehetőségét is. 2–2

62' Buna Gábor a jobb oldalon, az oldalvonal mellett tört előre, középre lőtt labdáját a jó ütemben érkező László Dávid passzolta közelről a hálóba. 2–3

73' László Dávid és a csereként pályára lépő Kocsis Dominik remek kényszerítővel játszották ki a hátráló három debreceni védőt, melynek végén Dominik lőtte a hazai kapuba a labdát. 2–4

Farkas Tibor: - A szezon leggyorsabb góljával kezdtünk, egy picit ez el is altatott bennünket. A hazaiak ezután kezdtek éledezni, ebből aztán egy jó kis meccs kerekedett, 6 góllal. Szerencsére abszolút nem látszódott a fiúkon, hogy bajnokok lehetnek. Az ilyenfajta idegenbeli mérkőzéseken, mint például ezen a debrecenin is, mindig nagyon nehéz győzelmet aratni. A Debrecen is harcolt a harmadik helyért, ők is mindent megtettek a győzelemért. Egy nagyon jó, éles meccset játszottunk.