U16: Papírforma gólzáporral

2018-04-19 11:23

Bp. Honvéd-MFA – Illés Akadémia 5–0

A két együttes között 47 pont volt a különbség, míg mi az első helyen álltunk 58 ponttal, addig a vendégek 11 ponttal a 7. helyen szerénykedtek. Már a számok alapján is egyértelmű esélyesei voltunk a mérkőzésnek. Ezt aztán egyértelművé is tettük a 90 perc folyamán. A beköszöntött nagy meleg ellenére sem panaszkodhattunk a találkozóra. Csapatunk végig nagy fölényben játszott, az első félidőben még eredményesen is. Az első félórában gyakorlatilag eldöntöttük a mérkőzést, szebbnél szebb gólokat lőve. Külön ki kell emelnünk Németh Barnabás játékát, aki a két gólja mellett, két gólpasszal járult hozzá fölényes győzelmünkhöz. De lehetett volna akár mesterhármas, is ha a 91. percben megítélt büntetőt berúgja, de lövését a kapus kiütötte, Bartha Rici ismételhetett, azonban 6 méterről fölé rúgta a labdát.

Ezzel a győzelemmel 5 fordulóval a zárás előtt együttesünk nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

Jelenleg 14 pont előnnyel áll Farkas Tibor és fiai, a PFLA előtt (igaz a felcsútiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak!)

Bp. Honvéd-MFA U16 – Illés Akadémia U16 5–0 (4–0)

Bozsik Stadion, műfüves pálya

Vezette: Rajcsányi Sándor (Zsákai Milán és Dobos Zsolt)

Gólszerző: László D. (6'), Molnár R. (23'), Németh B. (28'), Csányi Á. (43'), Németh B. (49')

Bp. Honvéd-MFA: Dúzs - Buna (Bocskay 75'), Fazekas, Horváth M, Sikorszki - Csaba D. - Kovács D. (Bónus 63'), Csányi (Bartha R. 75') - László D. (Kocsis D. 63'), Molnár R. (Szecsődi 63'), Németh B.

Edző: Farkas Tibor

Gólok: 6' Sikorszki Bence bedobása után, Németh Barna középre emelte a labdát, László Dávid középen érkezett és 3 lépésről a kapuba passzolta. 1–0

23' Buna Gabi beadását Németh Barna lekészítette lövésre, Molnár Rajmund pedig 14 méterről a léc alá bombázta a labdát. 2–0

28' Ismét Sikorszki Bence adott be balról, Buna a túloldalról középre fejelte, Németh Barnabás átvette és 8 méterről a léc alá lőtte a labdát. 3–0

43' László Dávid egy szinte elérhetetlen labdára startolt és becsúszva sikerült is még az alapvonal előtt megmentenie, majd középre emelt, a támadást követő Csányi Ádám pedig 2 lépésről a jobb felső sarkába fejelte. 4–0

49' Csányi Ádám az alapvonalról visszagurította a labdát középre, László Dávid átlépte és a mögötte helyezkedő Németh Barnabás, 6 méterről nem hibázott. 5–0

Farkas Tibor: - Azt gondolom, hogy a csapat az első félidőben nagyon magabiztos játékot, másrészt, eredményes játékot játszott, hiszen 4–0-ra vezettünk az első 45 perc után.

- A meleg ellenére harcos, jó mérkőzést játszott a csapat.

- Valóban dicséret illeti a fiúkat, de a szombathelyieket is nyilván, mert valóban a hirtelen bejött nagy meleg ellenére, a találkozó ritmusa rendben volt.