U17: Az utolsó pillanatokban egyenlítettek a vendégek.

2018-04-10 12:01

Bp. Honvéd-MFA – MTK Budapest 2–2

Mint az elvárható a 2. (MTK Budapest) és a 3. (Bp.Honvéd-MFA) helyezett csapatoktól, remek rangadó szemtanúi lehettek a nézők szombat délelőtt a Bozsik Stadionban. A találkozó sokban hasonlított az U19-esek csatájához (azt egy hete 1-0-ra nyertük), mi a terület szoros lezárásából indított kontrákra fókuszáltunk, a vendégek a szokásos MTK stílusban, a rövid passzos játékukat játszották kicsiben.

Jól indítottuk a meccset, előbb Juhász fejelt fölé, majd a 10. percben Irimiás 18 méteres lövése hagyta el a játékteret. Aztán váratlanul vezetést szereztek a kék-fehérek, Kapronczai Gergely révén. Kiegyenlítődött a játék, mégis Schritt Martinnak kellett bravúrt bemutatni, amikor a vendég csatár elől kifutva, lábbal mentett a 25. percben. A 27. percben Zvara Levi hagyott ki helyzetet, de egy perc múlva Hajnal Gergely remekül eltalált lövésével egyenlítettünk. 1–1-es állással vonultak szünetre a csapatok.

A vendég együttes kezdte jobban a második játékrészt. Először Kapronczai, majd Zuigéber előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de előbbi lövését "Sicu" fogta, a második esetben mellé szállt a labda. Az 54. percben meghűlt bennünk a vér, amikor Martinnak két egymást követő akció végén kellett kifutással nagy bravúrral hárítani. Az 58. percben megszerezhette volna a vendég alakulat a vezetést, ugyanis Kóródi Dávid buktatta a kapunk előtt Holló Pétert, amiért a játékvezető egy kicsit túl szigorúan büntetőt ítélt. Zuigéber végezte el a 11-est, de a balra lőtt labdáját Martin, szenzációs védéssel ütötte ki a mezőnybe. A 73. percben Kóródi Dávid szabadrúgását Zvara Levi fejelte keresztbe, Geri pedig két méterről bólintott a léc alá. Amikor már úgy tűnt, hogy megvan a meccs, a 88. percben egy Zuigéber bombagóllal egyenlítettek a fehérmezesek.

Nagyon jó és színvonalas mérkőzést játszott a két csapat, sajnálhatjuk, hogy nem tudtuk kihúzni a hátlévő pár percet.

U-17

Bp. Honvéd-MFA U17 – MTK Budapest U17 2–2 (1–1)

Bozsik Stadion, műfüves pálya

Vezette: Szabó Péter (Tóth Tamás és Katona Krisztián)

Gólszerzők: Kapronczai G. (13' 0–1), Hajnal G. (28' 1–1), Hajnal G. (73' 2–1), Zuigéber Á. (88' 2–2)

Bp. Honvéd-MFA: Schritt - Nagy B, Juhász Zs, Zvara, Sikorszki - Kóródi - Irimiás, Kecskeméti P. (László D. 61'), Tóth R. (Fogarassy 67') - Hajnal G, Komiszár (Constantino 75')

Edző: Miskei Attila

Gólok

13' Kópis Róbert passzolta be a labdát a büntető területünkre, Kapronczai Gergely átvette, majd kapura fordult vele és 7 méterről, spiccel a kapuba lőtte a labdát, Schritt Martin nem védhette a lövést.  0–1

28' Kecskeméti Péter remekül tálalt Hajnal Gergely elé a jobbösszekötő helyén, Geri pedig egy lépés után laposan 16 méterről nagy gólt lőtt, a labda a jobb oldali kapufa tövéről, bombaként pattant a kapu közepébe. Remek találat volt. 1–1

73' Kóródi Dávid végzett el szabadrúgást az MTK térfelének közepéről, középről. Kapu elé ívelt labdáját a jobboldalról Zvara Levente keresztbe fejelte, a hosszú oldalon helyezkedő Hajnal Gergely pedig két lépésről fejelte a jobb felső sarokba. 2–1

88' Kapronczai a tizenhatosról kitolta a labdát balra, az érkező Zuigéber Ákos nem teketóriázott és 14 méterről úgy bombázott a kapuba, hogy a labda a felső lécről pattant a hálóba. El kell ismerni, nagyon jól eltalált lövés volt! 2–2