Tizenháromszoros korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

Végig vezettünk...

2017-11-18 16:49

Bp. Honvéd-MFA - PFLA 2-2

Az hogy egy ilyen rangadó előtt nem volt könnyű helyzetben csapatunk edzője Miskei Attila, enyhe kifejezés. Több játékosa is a sérültek és betegek listáján szerepelt. Nagy Bence, Fogarassy Máté, Tóth Roland és kapusunk, Schritt Martin sem állhatott edzőnk rendelkezésére. Igazi nagy rangadót láthatott a szép számú nézősereg, az első és a második helyezett csapat között.

Két fantasztikus nagy góllal indult a meccs. Először Kóródi Dávid 30 méterről, 3 perc múlva Papp László 25 méterről bombázta a kapuba a labdát. Ezt követően is remek játékot, helyzeteket, nagy iramot és hatalmas küzdelmet hozott a mérkőzés, és nem utolsósorban Tóth Peti révén a vezető gólunkat. A szünet előtt még Csörgőnek volt helyzete, de kapura lőtt labdája az egyik vendég védőről szögletre pattant.

Alig telt el negyedóra a második játékrészből, Horog Ádám lövését Kemenes lábbal mentette, a játékos ismételhetett, de a felpattanó labdát 4 méterről fölé fejelte. A 75. percben Irimiás emelte kapu felé a szabadrúgást, Zvara mellel átvette, majd a kapus fölött 8 méterről kapura emelte, a labda a felső lécről jött le, végül sikerült a felcsútiaknak menteni. A 81. percben eldönthettük volna a mérkőzést. Aszalós és Hajnal  vezethetett kontrát, de utóbbi nagy helyzetben a hosszú sarok helyett a rövidet választotta, a labda azonban, ha centikkel is, de elkerülte a bal sarkot. Sajnos magunkra húztuk a vendégeket az utolsó percekben, félő volt, hogy egy kapu elé ívelt labdát valahogy bekotornak. Végül egy pontrúgásból sikerült egyenlíteniük. Mivel az Illés Akadémia győzött,  a harmadik helyre csúsztunk vissza.

Bp. Honvéd-MFA - PFLA  2-2 (2-1)

Bozsik Stadion, műfüves pálya. Vezette: Világ András Barnabás (Soós István, Fodor Lajos)

Gólszerzők: Kóródi D. (2., 1-0), Papp L. (5., 1-1),  Tóth P. (27., 2-1),  Skribek A. M. (87., 2-2).

Bp. Honvéd-MFA: Kemenes B. - Fehér, Juhász Zs., Csörgő - Zvara - Constantino, Kóródi (Aszalós 67.), Irimiás, Tóth P. - Hajnal, Szabó D. (Máyer P. 38.)

Edző: Miskei Attila

GÓLOK

2'  Csodálatos góllal szereztünk vezetést! Kóródi Dávid 30 méterről lőtte kapura a labdát, amely bombaként vágódott a jobb felső sarokba.  1-0

5 ' Bombagóllal egyenlítettek a vendégek! Papp László 25 méterről suhintotta kapura a labdát, amely a felső lécről pattant a kapuba.   1-1

27' Jobb oldali szögletünk után, Irimiás lőhetett kapura, labdája az egyik felcsúti védőről Tóth Péter elé pattant, csatárunk felismerve a helyzetet, egy lépés után 10 méterről lőtte a labdát a bal alsó sarokba.   2-1

87'  Szabadrúgáshoz jutott a felcsúti együttes 19 méterre a kapunktól, a balösszekötő helyéről. Skribek Alen Martin végezte el és a lövése nyomán a labda, a bal alsó sarokban kötött ki.    2-2

Miskei Attila: Nagy rangadót játszottunk, rengeteg nehézséggel küszködünk, de nagyon-nagyon büszke vagyok, hogy csapatként csodálatosan teljesítettünk. Eldönthettük volna előbb a mérkőzést, 2-1-es vezetés után a helyzeteink kimaradtak, az ellenfél pedig egy jól eltalált szabadrúgásból egyenlített. Sajnálom, hogy így alakult, a fiúk rengeteget tettek a győzelemért,