Hódmezővásárhelyi FC - Budapest Honvéd-MFA 1-1

Hódmezővásárhelyi FC - Budapest Honvéd-MFA  1-1 (1-1)

Játékvezető: Hanyecz Bence (Pogonyi Ferenc, Flinta Zoltán)

Hódmezővásárhelyi FC: Bordás Dániel – Kormányos Kolos (Kökény Tamás, 90'), Huszár Gergő, Pataki Zsolt, Mezei Olivér, Thomas Michel Prasler, Szilágyi Norbert, Szabó Mihály (Varga Bence, 67'), Ablonczy Gerjén, Végh Ariel (Laczkó Dávid, 82'), Faggyas Milán

Vezetőedző: Major László

Budapest Honvéd-MFA: Berla Attila – Villám Balázs (Darabont Gábor, 76'), Nemes Barna, Bodrogi János, Gergényi Bence – Pölöskei Zsolt (Novák Richárd, 65'), Stoiacovici Dávid, Király Ákos – Tömösvári Bálint, Hegedűs Márk, Herjeczki Kristóf (Nagy II Gergő, 46')

Vezetőedző: Pisont István

Gólszerzők: Faggyas Milán (14', 1-0), Hegedűs Márk (32', 1-1)

1. perc: A sárga-kékben pályára lépő, eddig nyeretlen (0-3-2) hazaiak kezdték a mérkőzést. Mi tiszta fehérben játszunk, és az esetleges 3 ponttal a 4. helyre kerülhetnénk.

2. perc: Szabó Mihály erőtlen lövését védte Berla. Egy órával a kezdés előtt még dörgött, villámlott és az eső is ömlött, de most már nem lehet panaszunk az időjárásra.

6. perc: Stoiacovicitől indult az akció egy 30 méteres pontos indítással, majd ő is fejezte be a támadást, 20 méterről alig lőtt a keresztléc fölé.

7. perc: Volt játékosunk, Ablonczy lőtt a tizenhatosról, túl sok erő ebben sem volt, az elvetődő Berla könnyedén védett.

9. perc: Húsz másodperc alatt Berla védett két nagyot, eddig még túl sokszor nem találkoztunk a labdával.

14. perc: Másik volt játékosunk, Faggyas Milán indult el befelé a tizenhatos jobb oldaláról, majd középre érve lőtt, és a jól eltalált labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 1-0!

15. perc: Máris egyenlíthettünk volna, de Tömösvári jobb felső sarokba tartó fejesét óriási bravúrral szedte ki Bordás.

24. perc: Végh szabadrúgása után Huszár fejelhetett 8 méterről, a labda a felső lécen megcsúszva hagyta el a játékteret.

31. perc: Prasler beadása után Ablonczy pörgetett egyből kapura, alig fölé.

32. perc: Egyenlítettünk! Tömösvári beadását követően egy óriási védelmi hiba után Hegedűs Márk elé került a labda, aki megköszönte a lehetőséget, és 4 méterről a hálóba lőtt! 1-1!

37. perc: Hegedűs csapott le a labdára majdnem a felezővonalnál, elszáguldott a kapu felé, majd 18 méterről lőtt, nagyon kevéssel a jobb felső sarok fölé.

41. perc: Huszár szabálytalankodott az oldalvonalnál, így ő kapta a mérkőzés első sárga lapját.

45. perc: Két perc lesz a ráadás.

45.+1. perc: Herjeczki rúgott bele Praslerbe, közel sem akkorát, mint amekkora fájdalmat a hazaiak védője bemutatott, mindenesetre ez is sárga.

45.+2. perc: Véget ért az első félidő.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész, Herjeczki helyett Nagy II Gergő a pályán. A hazaiak nem cseréltek.

48. perc: Nagy II az alapvonalról valószínűleg nem kapura lövést tervezett, a labda azonban a felső lécet érintve került a pályán kívülre.

50. perc: Király szöglete után Bodrogi lőtt az oldalhálóba.

56. perc: Nemes fontos mentése után került szögletre a labda.

58. perc: Berla védett nagyot egy fejes után, majd Szabó közeli ismétlésébe is bele tudott vetődni a rövid saroknál.

65. perc: A második cserénk: Pölöskei le, Novák Richárd be.

67. perc: Major László is cserél: Szabó helyett Varga Bence a pályán.

75. perc: Eseménytelen percek után Kormányos 20 méterről alig tévesztette el a bal alsó sarkot.

76. perc: A harmadik cserénk: Villám Balázst váltotta Darabont Gábor.

78. perc: Kormányos lövöldözi körbe a kapunkat, ezúttal a tizenhatosról lőtt kevéssel fölé.

83. perc: Végh Ariel helyett Laczkó Dávid érkezett.

85. perc: Varga Bence szabálytalankodott Berlával szemben, sárga lapért cserébe.

90. perc: A mai nap utolsó cseréje: Kormányos helyett Kökény az utolsó percekre.

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a játék képe alapján a döntetlen igazságosnak mondható, de ebből a meccsből jóval többet is kihozhattunk volna.