Tizenháromszoros korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

Remek győzelem Győrben

2017-09-20 12:14

ETO FC Győr - Bp. Honvéd-MFA 1-2

Két vereség után látogatott a csapat Győrbe. NB III-as csapatunkból visszajátszóként, Májer Milán és Falusy Bálint is ott volt a kezdő csapatban. Sajnos Cseh Geri sérülés miatt nem állhatott Simon Miklós edző rendelkezésére. Az elmúlt szezonban négy mérkőzést játszott egymással a két együttes, két Honvéd siker mellett, egy döntetlen és egy győri győzelem született. Legutóbb májusban itt Győrben, 0-0- volt a találkozó végeredménye. Az akkori csapatokból néhányan maradtak csak hírmondónak.

Remek időben, egy agresszív, magabiztos Győr fogadott minket. Az eredménye pedig egy Novák Ricsi gól a mérkőzés 24. percében. Támadónk leszerelte a hazaiak belső védőjét, a kimozduló hazai kapus, Pálfi Donát mellett lőtt a kapuba. A gól után is sokat birtokoltuk a labdát, de újabb gól már nem született, így 1-0-ás vezetésünkkel vonult szünetre a két gárda.

A második félidőben folytatódott a nagy csata, a zöld-fehérek mindent elkövettek az egyenlítés érdekében, de a srácok jó felfogása és hozzáállása megakadályozta a hazai csapat egyenlítését. Nem így az 59. percben, amikor egy szerencsétlen gólt kaptunk. Még örültek a győriek, nekünk pedig nem volt időnk búslakodni sem, mert a kezdés után egyből sikerült egyenlítenünk Novák Ricsi révén. Sőt nem sokkal később 11-eshez is jutottunk, mivel a győri kapus egy felpörgő labdát rosszul számított ki és az elé beálló Májer Milut lerántotta. A büntetőt Szendrei Norbi azonban kihagyta, így maradt a 2-1 és ez is maradt a végeredmény.

Szombaton a DVSC-DLA U19-es gárdája érkezik a Bozsikba. A mérkőzés 12 órakor kezdődik!

ETO FC Győr - Bp. Honvéd-MFA 1-2 (0-1)

Győr, ETO Park, füves pálya, vezette: Vass István (Érős Botond és Kovács Ádám)

Gólszerzők: Novák (24., 0-1), Bodnaruk (59., 1-1), Novák (60., 1-2).

Bp. Honvéd-MFA: Karcagi - Borovsky, Temesvári, Novák R. (Király O. 70.), Szendrei (Kecskeméti L. 86.), Szabó P., Szeles, Darabont (Irimiás 46.), Májer M. (Soltész D. 91.), Csaba D. (Markos 86.),  Falusy

Edző: Simon Miklós

GÓLOK

24'  A győrieket a labdakihozatalban letámadtuk, Novák Richárd a belső védőtől elvette a labdát,a kapus mellett elhúzta és az üres kapuba gurította.  0-1

59'  A 16-osunknál történt kavarodás után, Dmytro Bodnaruk elé került a labda, aki egyből a jobb sarokba passzolta.  1-1

60'  Középkezdés után a győri kapu elé íveltük fel a labdát, amely kikerült a szélre, majd a középre érkező labdát, Novák Richárd a kapu közepébe lőtte.  1-2

Simon Miklós: - Jó ritmusban, agresszívan játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, sokat birtokoltuk a labdát. Jó mentalitással és jó hozzáállással játszottunk. Maga a játék, remélem fog még jobban is menni.

- Milyen volt a Győr?

- Nagyon kellemetlen ellenfél volt a hazai csapat, nagyon stabilan és kis területen védekeztek, agresszívak voltak, nehéz volt őket feltörni.

- Nagyon jól és jókor jött ez a győzelem, már csak az önbizalom növelése miatt is.

- Nem működik még annyira a csapatjáték, mint amennyire kellene, nem vagyunk még készen és nem könnyíti a helyzetet, hogy lassan a BL-re is koncentrálnunk kell.