Tizenháromszoros korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

0-1-ről fordítottunk

2017-09-20 12:11

Bp. Honvéd-MFA - DVSC/DLA 5-1

Három győzelmen volt túl a csapat, a negyedik fordulóban az eddig pontveszteség nélküli (2 mérkőzés, 2 győzelem) DVSC/DLA látogatott Kispestre. Célunk természetesen a 4. győzelem megszerzése volt, de ez nem tűnt könnyűnek a debreceniek eddigi eredményei alapján.

Nem is találtuk a ritmust a mérkőzés elején - csapatunk szerdán a Fradi ellen játszott - a vendégek akarata érvényesült, aminek debreceni vezetés lett a vége a 21. percben, Talpalló Norbert révén. Szerencsére még a félidő előtt Horváth Milánnak sikerült egyenlíteni egy szabadrúgást követően, majd nem sokra rá Molnár Rajmund góljával meg is szereztük a vezetést egy szép akció végén.

2-1-es vezetéssel vonultunk a szünetre, hogy aztán egy valóban parádés 15 perccel lezárjuk a mérkőzést a második félidő elején. Alig kezdődött el a második félidő, a 48. percben Földesi Dominik fejelte be Major Ernő szögletét. Az 53. perben pedig már háromgólos volt az előnyünk, azután hogy Kovács Dominik mindenkit megelőzve küldte a labdát a kapuba, és még nem volt vége, mert ezt a fantasztikus negyedórát, László Dávid gólja zárta le, miután egy újabb Major Ernő szöglet után juttatta a kapuba a labdát. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a találkozó. Bár volt még hátra fél óra a találkozóból és helyzeteink is voltak, de már nem sikerült a kapuba találnunk. Így maradt az 5-1-es végeredmény. Csapatunknak ez volt a 4. mérkőzése a bajnokságban, 4 győzelmével, 12 pontjával és 14-3-as gólkülönbségével az 1. helyen áll a tabellán!

Bp. Honvéd-MFA - DVSC/DLA   5-1 (2-1)

Bozsik Stadion, műfüves pálya, vezette: Nagy Bálint  (Szász Kornél és Chinkán Péter)

Gól: Talpalló (21., 0-1), Horváth M. (34., 1-1), Molnár R. (38., 2-1), Földesi (48., 3-1), Kovács Dominik (53., 4-1), László D. (60., 5-1).

Bp. Honvéd-MFA:  Megyeri - Buna, Horváth M., Földesi, Sikorszki - Bónus - Kovács Dominik (Mándoki 75.), Perlaki (Kovács Dávid 65.),  Csaba, Major (Fazekas 65.) - Molnár R. (Csányi 75.), László D. (Szecsődi 75.)

Edző: Farkas Tibor

Kiállítva: Baráth Péter (DVSC/DLA) 62. percben

GÓLOK

21' Egy figyelmetlen labdakihozatal után, a saját térfelünkön labdát vesztettünk, mely után Talpalló Norbert került helyzetbe, és nem hibázott.  0-1

34' Szabadrúgáshoz jutottunk, László Dávid végezte el, a kellemetlenül lecsapódó labda kipattant az ellenfél kapusáról, Horváth Milán eszmélt a leghamarabb és az üres kapuba fejelte a labdát 1-1

38' László Dávid hozta helyzetbe Molnár Rajmundot, aki két szép csel után kilőtte a felső sarkot.  2-1

48'   Major Ernő szöglete után, a hosszú oldalon helyezkedő Földesi Dominik remek fejessel juttatta a labdát a kapuba.  3-1

53'   A szélről belőtt labdára Kovács Dominik érkezett és mindenkit megelőzve, ballal a hosszú sarokba lőtte a játékszert.  4-1

60'   Ismét Major Ernő végzett el sarokrúgást, a rövid sarokra érkező László Dávid  pedig közelről a kapuba pofozta a labdát  5-1

Farkas Tibor: - Az eredmény nem mutatja hűen a játék képét, mondhatnám azt is, hogy csalóka. Az első félidőben  nem találtuk a játék ritmusát, igazából az ellenfelünk akarata érvényesült és vezetést is szereztek. Úgy gondolom a fordulópontot az egyenlítő találatunk jelentette, ami talán egy kicsit szerencsés körülmények között esett. Majd gyorsan jött a második gólunk, amivel átvettük a vezetést.

- Parádésan kezdtük második félidőt, hiszen negyedóra alatt három gólt is lőttünk.

- Igen, nagyon jól kezdtük ezt a játékrészt, három gólt is szereztünk, ezek aztán megadásra kényszerítették a Debrecent. Ugyan ezt követően is voltak még helyzeteink, de azok kimaradtak.