Tizenháromszoros korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

A 93. perc...

2017-06-03 21:42

Bp.Honvéd-MFA - Ferencvárosi TC 1-1

Bp.Honvéd-MFA - Ferencvárosi TC   1-1

Bozsik Stadion, műfüves pálya, Vezette: Petyarity József  (Slezák Márk és Kiss Anikó Tünde)

Gólszerzők: Komiszár K. (9' 1-0),  Tóth D. (93' 1-1)

Bp.Honvéd-MFA: Kemenes -  Constantino,  Juhász,  Csörgő (Fehér 46'),  Nagy B. -  Zvara  -  Irimiás  (Kóródi 78'),  Kecskeméti P. (Szabó D. 87')  -  Hajnal (Tóth K. 87'),  Komiszár (Fogarassy 56'),  Aszalós.  Edző: Somogyi Krisztián

GÓLOK:

9'  Labdát szereztünk, mely átkerült a baloldalra Nagy Bencéhez, aki a kapu elé ívelt, Komiszár Kristóf teljesen egyedül állva mellel átvette és a lehulló labdát egyből, ballal laposan lőtte a bal sarokba.  1-0

93'  Már mindenki a záró sípszót várta amikor szögletet végezhetett a Fradi. A beívelt és ide oda pattogó labdát Tóth Dominik 2 méterről fejelte a kapu közepébe.  1-1

A családi nap programjai miatt reggel 9-kor kezdődött a mérkőzés. Gyorsan, már a 9.percben Komiszár Kristóf szép góljával megszereztük a vezetést. A 10. percben Hajdú Roland kapura lőtt labdája a felső lécen csattant. Érdekes és változatos volt a játék. A 25. percben egyenlíthetett volna a Ferencváros, Mazzonetto Nicolo buktatása után büntetőhöz jutottak a zöld-fehérek. A megítélt tizenegyest Papp Marcell rúgta mellé. A 65. percben nagy Honvéd gólszerzési lehetőség maradt ki. Aszalós visszagurított labdájával Fogarassy Máté léphetett ki, de a kapusba lőtte a labdát. A 79. percben Kemenes rosszul mozdult ki a kapujából, Papp Marcell pedig átemelte felette a labdát, amely két pattanás után centikkel kerülte el a kaput. Az utolsó 10 percben fölénybe került a tiszta fehérben játszó Fradi, végül a hosszabbítás 3. percében kiegyenlítettek. Egy szöglet után, a beívelt labdát Tóth Dominik 2 lépésről fejelte a hálóba. Bosszantó pontvesztés volt ez, de az első helyen állunk 46 ponttal. Azonban az MTK-nak 45 pontja és 2 elmaradt meccse van, így esély van arra, hogy a kék-fehérek megelőzik a mieinket.

Somogyi Krisztián:  - Láttam már jobb színvonalú mérkőzést is. Kétségtelen, nem fáztak a játékosok, tehát az energiákat igyekeztek beosztani. Őszintébb futball szokott lenni egy U16-os meccsen, érződött a játékon, hogy vezetésünk tudatában magabiztosan tettük a dolgunkat. Hiányoltam a végjátékban, hogy ez fennmaradjon, de nem éreztem indokoltnak, hogy nekünk ezen a mérkőzésen pontokat kell veszíteni. Bosszantó, nem először történik ilyen velünk! Azokat a lehetőségeket elengedtük magunk mellett, amivel magabiztosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést. Nyilvánvaló, hogy a vesztett állásban lévő csapat minden energiáját mozgósítja, mi meg nem tudtuk ezt a nyomást gól nélkül lehozni.

- Elég korán, 9 órakor kezdődött a mérkőzés. Ez közrejátszhatott esetleg, hogy egy kicsit tompább volt a csapat?

- Nem, itt a napi program kapcsán kellett csak változtatnunk. Talán még jobban is jártunk így, mert nem volt nagy hőség, nem éreztem, hogy ennek lenne jelentősége.

- A bajnokság hajrájához közeledünk, mit vársz a hátralévő mérkőzésektől?

- Hogy azokban a dolgokban, amikben előre kell lépnünk, a hátralevő két mérkőzésen tudjunk újítani. Hosszú volt a szezon, elég sok feladatunk volt a menetelésben, érthető, hogy így a vége felé már nem minden úgy alakul ahogy szeretnénk. De hát ez is a tanulási fázis része, hogy eljussanak a srácok olyan szituációba, mint amilyenbe a felnőtt csapat jutott az utolsó mérkőzésen.