Tizenháromszoros korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

Szenzációs meccsen fordítottunk

2017-06-03 21:38

Bp. Honvéd-MFA - Ferencvárosi TC 2-1

Rangadóra készültünk a Fradi ellen. A vendégek 3 ponttal álltak előttünk, sőt egy meccsel kevesebbet is játszottak. Ezért döntő jelentőségű volt a szombati meccs. Sajnos több hiányzója is volt Simon Miklósnak. Stoiacovici Dávid és Gajda Márkó az U18-as válogatottal egy tornán vesz részt Kínában, Erdélyi Botond sérülés, Májer Milán pedig 5 sárga lap miatt hiányzott.

Remek időben, szép számú néző előtt kezdődött a mérkőzés és mindjárt a 3. percben minkét kapu előtt adódott helyzet. Előbb Banó-Szabó lőtt fölé, majd János Norbert lőtte el a kapu előtt keresztbe a labdát, de nem volt érkező ember. A 10. percben Hegedűs lőtt 15 méterről, nagy helyzetben fölé. A 13. percben egy ütközést követően Cseh Geri a földön maradt és rövid ápolás után már nem is tudta folytatni a játékot, helyette Szabó Peti állt be. Nagyon jó iram és remek küzdelem jellemezte a találkozót, mindkét csapat győzelemre játszott, nem véletlenül, hiszen az első és a második helyezett játszott egymással. Bár úgy tűnt a Fradi többet birtokolta a labdát, mi inkább a kontrát részesítettük előnyben, de ezek mindig gólveszélyt jelentettek a vendégek kapujára. A 23. percben óriási helyzetben, Banó-Szabó 10 méteres lövését, lábbal mentette a vendégek kapusa. A 32. percben János Norbert, a 39. percben, Novák Zsombor lövését védte Berla Ati.  Helyzetek itt, helyzetek ott, gól nélkül. Így zárult az első félidő.

A második 45 perc a mi helyzetünkkel kezdődött. Hegedűs Márk cselezgetett befelé a baloldalról, majd 16 méterről laposan visszalőtte a rövid sarokra, de a zöld-fehérek kapusa bravúrral leért és vetődve fogta a labdát. Az 56. percben - ha szerencsés körülmények között - de megszerezte a vezetést az FTC, Pergel Bence a kapufáról visszapattanó labdát lőtte a kapuba. Aztán jött az 58. perc és – talán - az év gólja! Falusy Bálint visszafejelt labdáját, Hegedűs Márk gyönyörű mozdulattal, a jobbösszekötő helyéről, a levegőben szálló labdát kapásból, keresztbe a jobb felső sarokba bombázta! Fantasztikus gól volt!  A 71. percben ismét lehetősége volt a vendégeknek a vezetésre, ugyanis büntetőhöz jutottak, de János Norbert hibázott, tizenegyesét Berla Ati nagy bravúrral ütötte ki a mezőnybe. Nem hibázott viszont  Kovács Nikolász a 84. percben, amikor mi is büntetőt rúghattunk Novák Ricsi buktatása miatt. Niko magabiztosan lőtte be a 11-est, amivel 2-1-re  vezettünk. Nagy erőket vonultattak fel a vendégek, voltak lehetőségeik is, de a mieink ellenakciói továbbra is igen nagy gólveszélyt jelentettek a zöldek számára. Gól viszont már több nem esett, így végül, 2-1-re nyertünk, pontban behoztuk az FTC-t és átvettük a vezetést, igaz a vendégek 1 mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

Bp. Honvéd-MFA - Ferencvárosi TC   2-1 (0-0)

Bozsik Stadion, műfüves pálya, vezette: Takács Ákos (Sztányi Tibor és Oláh József)

Gólszerzők:  Pergel B. (56', 0-1), Hegedűs M. (58', 1-1), Kovács N. (84', 2-1).

Bp. Honvéd-MFA: Berla - Cseh (Szabó P. 13'), Banó-Szabó, Bodrogi (Novák R.59'), Hegedűs M., Soós, Bíró Á. (Durázi 89'), Kovács N., Király Á., Nagy G., Falusy,

Edző: Simon Miklós

GÓLOK

56'   Fradi támadás végén, Nyéki Márk lövése a baloldali kapufáról kipattant, Pergel Bence teljesen egyedül állva 8 méterről lőtte a labdát a bal sarokba.  0-1

58'   Hihetetlen, leírhatatlan góllal egyenlítettünk! Banó-Szabó a baloldalon az alapvonalról átívelt a hosszú oldalra, Falusy Bálint visszafejelte azt a 16-osra, az ott helyezkedő Hegedűs Márk pedig a levegőben érkező labdát, félfordulattal, jobbal, kapásból keresztbe a jobb felső sarokba bombázta. 1-1  Csodálatos gól volt!

84'   Fordítottunk! Novák Ricsi és az ellenfél kapusa, Varga Ádám egyszerre indult  a büntetőterületen belül egy előre ívelt labdára, Ricsi érte el előbb, megtolta, a kapus pedig "elütötte" támadónkat, 11-es! A megítélt büntetőt, Kovács Nikolász, jobbal, élesen bombázta a jobb alsó sarokba.  2-1.

Simon Miklós: - Az amit kitaláltunk szerencsére működött az egész mérkőzésen, bár több sebből véreztünk, szerencsére vannak olyan játékosaink, akár az NB III-ban, akár itt nálunk a padon, akihez hozzá lehet nyúlni ilyenkor és ugyanúgy tudnak teljesíteni, ez nagyon nagy erősségünk. Nyilván kellett egy nagyon jó kapusteljesítmény, hiszen egy remek mérkőzésen, egy nagyon jó Fradit sikerült legyőzni.

- Fantasztikus teljesítményt nyújtott a csapat tulajdonképpen az egész mérkőzésen, de az amit 0-1 után produkált a gárda, egymást kisegítve, egymást biztatva, az példaértékű.

- Én is így láttam, ez a csapat már többször bebizonyította, hogy a legnagyobb dolog, amit csinálhat az az, hogy fejben és mentálisan is nagyon együtt van, ez mindennél többet ér.