Tizenkétszeres korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

Továbbra is az élen

2017-05-07 20:51

Bp. Honvéd-MFA - DVSC/DLA 3-2

Azzal nem mondunk újat, hogy ebben a nyolccsapatos elit bajnokságban minden mérkőzésnek, pontnak óriási jelentősége van, hiszen az U19-ben is nagyon szoros a tabella. Egy győzelemmel helyezéseket lehet felfelé ugrani, vereség estén azonnal az alsó régióban találja magát egy csapat. Ezért is volt fontos a Debrecen elleni mérkőzés. Simon Miklós csapatából sérülés miatt hiányzott Hegedűs Márk. Szendrei Norbert az elmúlt héten, még az U17-es csapatot segítette két góllal, a Vasas elleni 3-0-ás győzelemnél, szombaton pedig az U19-ben szerzett két gólt. A vendégeket, két debreceni legenda, Szatmári Csaba és segítője, Dombi Tibor irányította.

Remek első 25 percet játszott a csapat, helyzetekkel, gólokkal. Már a 9. percben akár két góllal is vezethettünk volna, hiszen Kovács Nikolász a 3. percben nagy helyzetben lőtt fölé, majd a 9. percben, Stoiacovici Dávid, fantasztikus 40 méteres keresztlabdáját vette át, de az ötös sarkáról, elkapkodva bombázta fölé. Nagyszerű ritmusban, gyorsan játszottunk, aminek meg is lett az eredménye. A 14. percben "Stoja" szögletét fejelte a kapuba Szendrei Norbi. A 20. percben kétgólosra növeltük az előnyünket, ekkor egy pazar egyéni megoldásból ismét Norbi volt eredményes. Mint várható volt, ilyen iramban nem lehet 90 percen keresztül játszani és feljött a Debrecen. A 28. percben Bencze Zoltán 28 méteres, a bal felső sarokba tartó szabadrúgását  tolta nagy bravúrral szögletre Berla Ati. A  hajdúságiaknak a 30. percben Tonhaizer Ferenc révén sikerült  szépíteni. Teljesen kiegyensúlyozott, jó iramú mérkőzést vívtak a csapatok a szünetig hátralévő időben.

Szünet után, folytatódott a nagy iram és még nem telt el negyedóra ebből a játékrészből, amikor Nikitscher Tamásnak, kissé szerencsés és érdekes találatával sikerült egyenlíteni a DVSC-nek. A magas előretolt játékosai miatt, a vendégek hosszú előreívelései nem kis gondot okoztak hátul. Nagy harc alakult ki a győztes gólért, de az egyenlítő gól után rögtön egy gyors kontra és Szendrei szépen visszagurított labdáját követően sikerült bevennünk, a hajdúságiak kapuját. Kovács Nikonak végre összejött a gól, amely egyben a győzelmet is jelentette. Ezzel a győzelemmel, a csapat továbbra is a 2. helyen áll.

Bp.Honvéd-MFA - DVSC/DLA  3-2 (2-1)

Bozsik Stadion, műfüves pálya

Vezette: Telek Ákos  (Jele Tibor és Szász Kornél)

Gólszerzők: Szendrei Norbert (14' 1-0),  Szendrei Norbert (20' 2-0),  Tonhaizer Ferenc (30' 2-1),  Nikitscher Tamás (58' 2-2), Kovács Nikolász (60' 3-2)

Bp. Honvéd-MFA: Berla -  Bence,  Banó-Szabó (Cseh 61'),  Bodrogi (Szabó P. 84'),  Szendrei (Váczi 65'), Erdélyi, Stoiacovici,  Kovács N. (Durázi 84'),  Májer M.,  Gajda(Nagy G. 46'),  Falusy

Edző: Simon Miklós

GÓLOK

14'   Banó-Szabó jobboldali sarokrúgását követően, Szendrei Norbert 5 méterről fejelte a labdát a jobb sarokba. 1-0

20'   Gajda Márkó indításával Szendrei Norbert lódult meg a baloldalon, őrzőjét becsapva betört a tizenhatoson belülre, az ötös sarkáról, jobbal kilőtte a bal felső sarkot. Gyönyörű egyéni megmozdulás volt!  2-0

30'   Jobboldali vendég szöglet után Tonheizer Ferenc magasan felugorva és senkitől sem zavartatva 10 méterről fejelte a labdát a jobb sarokba.  2-1

58'   Egyenlített a Debrecen! Egy hosszú előreívelt labdát térfelünk közepén Nikitscher Tamás mellel átvette, védőnkről lefordulva kapura emelte a labdát, amely  a bal felső sarokban kötött ki.  2-2

60'   Gyors kontrát vezettünk a jobboldalon, Szendrei az alapvonal közeléből visszagurított, Kovács Nikolász pedig állítás nélkül, 10 méterről, félmagasan lőtte a labdát a kapu baloldalába.  3-2

Simon Miklós: -  Izgalmas mérkőzés volt, mert mi azzá tettük. Nagyon jó felfogásban, és amit megbeszéltünk, ahhoz képest száz százalékban betartva játszottak a fiúk. Nagyon szépen felépített támadásokból hamar sikerült vezetéshez jutni és azt meg is duplázni. Aztán a felrúgott labdáikkal, a magas embereikkel nem nagyon tudtunk mit kezdeni, ez többször gondot jelentett. Sikerült a vége felé egy kicsit stabilizálni magunkat, újra magunkhoz vettük a vezetést, a vége felé már ha nem is jó játékkal, de megtudtuk tartani azt.