Szerető búcsúmeccse

2016-06-14 11:33

Bp. Honvéd-MFA - Vasas Kubala Akadémia 4-2

A szezon utolsó bajnoki mérkőzésre készült Farkas Tibor és csapata. Az biztos, hogy a gárda a dobogón végez, de hogy melyiken az majd csak a hét végén derül ki. Egy biztos volt a találkozó előtt, nekünk nyernünk kell, a minél jobb szereplés reményében. Karcagi Csaba és Soltész Dominik nem állhatott edzőnk rendelkezésére. Érdekességet fedeztünk fel, ami a két edző személyét illeti. Farkas Tibi bácsi labdarúgó pályafutása alatt összesen 214 bajnoki mérkőzésen szerepelt, ebből 1980-87 között 146 alkalommal a Vasas csapatában. A vendégeket Komódi László irányította, aki szintén összesen 214 alkalommal játszott az első osztályban, 1990-92 között 26 találkozón szerepelt itt Kispesten és közben az 1990-91-ben a bajnokcsapatunk tagja is volt.

Ami a meccset illeti a szünetre felsejlett az U17-es csapatunk mérkőzése, ahol szintén 2-0-ra is vezettünk, de sikerült a Vasasnak egyenlíteni 2-2-re, majd a végére megnyerni a találkozót. Ezen a meccsen sokáig döntetlen volt az állás, azonban az utolsó percekben előbb a Stoke Citybe távozó Szerető Krisztofer ért el szép gólt, majd Soltész Pisti biztosította be a csapat győzelmét. A csapat az első félidő utolsó pillanatában kapott gól után sem esett össze és végig űzve, hajtva az ellenfelet a találkozó hajrájában sikerült kiharcolni a győzelmet. Az együttes szépen búcsúzott ettől a futballévtől és az Angliába távozó Szerető Krisztofertől, akinek sok sikert kívánunk!

Az U16-os csapatunk számára is véget ért tehát a 2015/16-os szezon, az már korábban kiderült, hogy biztos érmes az együttes. A dobogó bármely fokán is végez a gárda, dicséret, elismerés és gratuláció jár nekik és a szakmai stábnak.

U16 I. osztály, Felsőház, 12. forduló

Bp. Honvéd-MFA - Vasas Kubala Akadémia   4-2  (2-2)

Bozsik Stadion, műfüves pálya, vezette: Szűcs László  (Hajcsár Lajos, Závotka Csongor)

Gólszerzők:  Kalmár S. (18', 1-0), Király O. (21', 2-0), Dienes Á. (31', 2-1), Ráth V. (45', 2-2), Szerető K. (83', 3-2), Soltész I. (86', 4-2).

Bp. Honvéd-MFA: Tóth R. - Barta,  Simó,  Csaba,  Kalmár S. - Darabont - Szendrei (Szeles 87'),  Király O. (Soltész I. 70') - Pisont (Horváth R. 70'),  Kecskeméti L. (Nagy K. 82'),  Szerető (Sebestyén 87')

Edző: Farkas Tibor

GÓLOK

18'  Szendrei a felezővonal közeléből lőtte keresztbe a labdát a jobbösszekötő helyén kiugró Kalmár Sándornak, balhátvédünk átvette és 3 lépés után, 7 méterről a kapuba belsőzte.  1-0

21'  Ezúttal a búcsúzó Szerető Krisztofer adott remek gólpasszt. A védők mögé beemelt labdát, a beinduló Király Olivér fejjel elvitte és 10 méterről a kivetődő kapus mellett élesen lőtte a bal sarokba.  2-0

31'  Nem tudtunk felszabadítani a kapunk előtti kavarodásból, Dienes Ádám elé került a labda, a Vasas játékosa pedig 3 méterről belsővel lőtte a kapunkba.  2-1

45'  Dienes Ádám végzett el egy baloldali szabadrúgást. A kapu elé ívelt labdát Tóth Róbert lehúzta, de maga mögé ejtette és a gyorsan eszmélő Ráth Vince fél méterről a kapuba passzolta .  2-2

83'  Darabont átadásával Szerető Krisztofer belépett a vendégek büntető területére és 13 méterről, a balösszekötő helyéről, jobbal úgy lőtte el belsővel a labdát, hogy az a bal kapufa tövéről perdült a hálóba.  3-2

86'  Kalmár Sanyi gólpasszt adott, ezúttal kézzel. Nagy bedobása után, az ötös sarkán helyezkedő, Soltész István, ballal lőtte a labdát a kapuba.  4-2

Farkas Tibor: - Ez a nagy meleg azért bizonyos fokig rányomta a bélyegét a mai találkozóra, nem tudtuk a játékunkat hosszabb ideig fenntartani, és ez egyértelműen a nagy meleg számlájára írható. Fordulatos mérkőzést játszottunk, 2-0-s vezetés után sajnos gyorsan elherdáltuk az előnyünket, de a csapat ebben a bajnokságban számtalanszor bebizonyította azt, hogy az utolsó percekre is mindig tud erőt meríteni és most sem történt másként. Még a végére tudtunk két góllal válaszolni, és így azt gondolom, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

- A csapat nem zuhant össze annak ellenére, hogy az ellenfélnek kétgólos hátrányból sikerült egyenlíteni, ráadásul az első félidő utolsó pillanatában. Viszont úgy jöttek ki a fiúk, hogy meg akarják nyerni a meccset és ez egyértelműen látszott a második 45 percben.

- A kapott gól soha nem jön jókor, így ez sem, de szerencsére a szünetben átbeszéltük a dolgokat és ott is azt érzékeltem, azt láttam, hogy elszántan fogunk kimenni a második játékrészre és meg fogunk tenni mindent, hogy megnyerjük ezt a találkozót.

- Volt egy búcsúzó játékosunk is, Szerető Krisztofer.

- Igen. Ennek nyomatékot is adtunk, hiszen a csapatkapitányi karszalag ezen a mérkőzésen rákerült és úgy gondolom a társak méltóképpen búcsúztatták.

- Ő is méltóképpen búcsúzott, hiszen fontos gólt lőtt és kapitányként vezére volt a csapatnak.

- A tavasz folyamán elmondható, hogy amikor a csapat rendelkezésére állt, azokon a mérkőzéseken mindig benne volt a siker lehetősége. Sajnos azért volt jó pár mérkőzés, amin nem tudott részt venni, ott bizony nem is sikerült nyernünk.