Tizenháromszoros korosztályos magyar bajnok, Alapítva: 2007

Drámai végjáték...

2015-06-08 18:37

DVSC-DLA - Bp. Honvéd-MFA 2-2

3. helyért utaztunk Debrecenbe, de nem voltunk könnyű helyzetben, és csak győzelemmel léphettünk volna fel a dobogó harmadik fokára. Jasper több helyen és szerkezetben is változtatott a Nyírségben vereséget szenvedő csapaton. Ivicevic Márk került a kapuba, a védelemben Gergényi lett a baloldali belső védő és Varga Márkó a középpályáról visszakerült eredeti posztjára. A védekezés stabilabbá tétele miatt a Bodrogi, Fehér Imre páros játszott közvetlenül a védelem előtt és Filip Morár kapta a karmesteri pálcát. Elől Herjeczki helyett pedig Gergye Dani került a kezdőbe. Az alaposan megváltoztatott csapat játéka összehasonlíthatatlanul jobb volt, mint a Szpari ellen. Remek zárt védekezés, gyors ellentámadások jellemezték a játékunkat, aminek aztán a játékrész végén gól lett a jutalma. A szünetben két cserével frissített az edzőnk.

A második játékrész ott folytatódott ahol az első abbamaradt, bár ekkor a nem túl erős, de mégis érezhető szél már az ellenfelet támogatta. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a gólt a 72. percben mégis mi lőttük. Azt hittük megvan a meccs és az érem, csak éppen a hazaiak nem. Második találatunk után egyből szépítettek, majd a 81. percben, Bíró Ákos, kihagyott ajtó ablak helyzete után újabb találattal egyenlíttek is. Ez a gól ugyan nem a vereségünket jelentette, viszont a döntetlennel a csapat 4. helyen végzett.

Ez a - U17 és U18-ból álló - csapat a következő szezonban  - U18-as és az U21-es bajnokság megszűnésével - az U19-es korosztályban fog játszani. Voltak nagyon biztató momentumok ebben a szezonban és ezen a mérkőzésen is, de ahogy Jasper is fogalmazott, sok munka vár még  e korosztály legjobbjaira.

Mi mindenesetre gratulálunk U18-as csapatunknak, az elért 4. helyhez!

U-18

DVSC-DLA - Bp.Honvéd-MFA  2-2  (0-1)

Debrecen-Pallag, füves edzőpálya, Vezette: Rúsz Márton (Sveda M., Tóth M.)

Gólszerzők:  Tömösvári B. (43', 0-1),  Fék Zs. (72', 0-2),  Ádám F. (73', 1-2),  Ádám F. (81' 2-2)

Bp. Honvéd-MFA: Ivicevic - Máté,  Nemes,  Gergényi,  Varga M. (Fék 46') - Bodrogi (Hegedűs T. 83'),  Fehér I. - Morár (Soós 46') - Tömösvári,  Gergye (Hegedűs Á. 78'),  Bíró Á.                               Edző: Jasper de Muijnck

GÓLOK

43'   Morár középre lőtt labdáját, Gergye Dani lőtte 5 méterről kapura, a hazaiak hálóőre, Szabados István oldalra ütötte, Tömösvári Bálint érkezett és kissé kiszorított helyzetből, 3 méterről a lőtte a kapuba a labdát.    0-1

72'   Jobboldali szögletünk után, a hazaiak röviden szabadítottak fel, Fék Zsolt érkezett és 18 méterről lőtt labdája a lábak között elsuhanva a kapu jobb alsó sarkában kötött ki.   0-2

73'   Rögtön a kezdés után szépített a Debrecen. Gyors kontrát vezettek a pirosak és a visszagurított labdát, Ádám Ferenc 18 méterről, a bal felső sarokba bombázta a labdát.    1-2

81'  Újabb hazai támadást követően, védelmünk csak kísérte és nézte, ahogy a hazaiak csatára Ádám Ferenc keresztbe vezette a labdát a 16-os vonalán, majd a balösszekötő helyéről hirtelen visszalőtte a bal alsó sarokba.   2-2

Jasper de Muijnck: - Probléma nélkül 2-0-ra vezettünk, aztán középkezdésből átmennek három játékoson és gólt lőnek. Visszajönnek a hazaiak a játékba, aztán elkezdenek rugdosódni, harcolni az eredményért, mi meg nem vesszük fel a kesztyűt. A második gól előtt a mi játékosunkat faultolták, ebből a támadásból lett aztán 2-2. A Debrecen fizikálissá tette a játékot, harcoltak, mi pedig nem tettünk ellene semmit, hagytuk, hogy ilyen legyen a játék. Mindenki a játékvezetőtől várta, hogy beavatkozzon, de nekünk kellett volna ugyanolyan agresszivitással játszanunk.

- Mit érzel most, hogy ilyen eredményt értünk el és vége a szezonnak?

- Csalódott vagyok az eredmény miatt, ugyanakkor a meccs egyes időszakaiban nagyon jó futballt játszottunk, 3 nagy helyzetünk is volt, amelyeket sajnos megint nem használtunk ki és kapufát is rúgtunk. Nyilván jó lett volna nyerni és elérni a 3. helyet, eredményesnek lenni, az utánpótlásban viszont nem ez a lényeg, de ugyanakkor sok munka lesz még a csapattal.